Közösségi koncertvideók összevágásával kísérletezik a Snap
Újabb saját fejlesztéssel próbálkozik a Snapchat, amellyel egy kis előnyt szerezhet a versenytársakhoz képest. Ezúttal a felhasználók által készített felvételeket fűzi egy videóvá, hogy a koncertek vagy más események átélhetőek legyenek a közösség szemszögéből.
Új funkciót tesztelt a Snapchat egy koncerten, melynek során Lorde "Green Light" dalát illesztette össze egy felvétellé a felhasználók videós bejegyzései alapján - számol be róla a Mashable. A Crowd Surf megoldás a "Featured" részen található az ismerősök Stories megosztásai mellett, de csak akkor aktív, ha a rendszer új videót állított össze. A klip megnyitása után a nézők váltogathatják a nézőpontokat, hogy éppen melyik szögből szeretnék megtekinteni az előadót - természetesen csak akkor, ha a felhasználók valamelyike kamerázott arról az oldalról. A megoldás érdekes lehet azoknak, akik nem jutottak el az eseményre, és így valamennyire át tudják élni a műsort, és azoknak is, akik ott voltak, de szeretnék visszanézni vagy azt megtekinteni, hogy mások hogyan élték át.
Hasonló próbálkozást többet is ismerünk, amely a közösség által feltöltött videókat vagy más kisfilmeket illeszt össze a felhasználók kívánsága alapján. Ilyen például a magyar fejlesztésű ClipDis, amely a begépelt szöveghez filmekből kivágott jeleneteket párosít, akár a Messenger platformon is. Továbbá ilyen a szintén magyar csapat által, Londonban fejlesztett VixT, amely a Snap mostani fejlesztéséhez hasonlóan inkább a felhasználók saját videóira fókuszál, és ezek alapján készít "video-mashup szövegeket". A Snapchat új funkciója azonban nem a felhasználók kívánsága alapján készít koncertvideókat, hanem vélhetően a mesterséges intelligencia dönt arról, hogy milyen eseményekről készült éppen több felvétel egy időben, és ez illeszti össze a részleteket is egy teljes "klippé".
How to use Snapchat Crowd Surf for combining concert videos
Még több videóA szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Voltak már olyan startupok, amelyek ugyanezt a funkciót próbálták megvalósítani, de a kisebb közösség és így az alacsony feltöltési arány miatt bezárt a szolgáltatás, mint például a Vyclone esetében. A Snap 175 milliós felhasználói bázisa azonban elég lehet ahhoz, hogy a nagyobb koncertekről készüljön elegendő számú felvétel, ha nem is a legmagasabb minőségben. Három évvel ezelőtt az Our Story funkció is egy zenei fesztiválon vált ismertté széles körben, amely azóta már többek közt az Instagramot, a WhatsAppot és a web más részeit is meghódította.
A Crowd Surf most egy újabb kísérlet a Snapchat részéről egy olyan megoldás elterjesztésére, amellyel a nagy versenytársak még nem rendelkeznek, és esetleg növelheti a felhasználók számát vagy pedig a jelenlegiek aktivitását. Ahogy a cég a legutóbbi pénzügyi negyedéves jelentésében is megjegyezte, most ezeknek a kreatív eszközöknek a fejlesztésére fókuszál, mint amilyen például a Custom Stories, a Phone Swap vagy a Snap Map, mert jellemzően ezekkel sikerül növelnie a snapchatelők szolgáltatásban eltöltött idejét.
Egyelőre nem árult el többet a cég a Crowd Surf működéséről a TechCrunch-nak, csak annyit, hogy a házon belül fejlesztett AI technológiával működik. Hamarosan pedig még több esemény kapcsán lehet találkozni vele a felületen, de mivel ehhez nagyon sok felhasználó videós megosztásaira szükség van, ezért jellemzően zenek fesztiválokról, nagyobb koncertekről, meccsekről vagy esetleg politikai eseményekről várhatóak a közösségi közvetítések. A kérdés még az lesz, hogy ha ez is sikeressé válik, akkor a Facebooknak mennyi ideig tart majd lemásolni ezt a funkciót is ahogy például a sztorikeresést, és elterjeszteni Instagramon.