Mesterséges intelligencia és szimulált sejtek a rákkutatásban
Az elmúlt két évtizedben történt adat-, és számítási teljesítmény-robbanás lassan elérhetővé teszi, hogy emberi sejtek belső működését modellezzük.
LEXTIKTOK
12024. december 20. 13:30
A kínai tulajdonú TikTok eddig szinte minden komolyabb jogi lehetőségét kimerítette az amerikai tilalom ellen, most készülhet utolsó mentsvárához.intel
32024. december 20. 13:01
A Core Ultra 200S család tagjainak teljesítménye windows- és BIOS-frissítések révén javulhat.NUVIA
82024. december 20. 11:25
Az egész piacra jelentős hatással lehet az Arm és a Qualcomm közti per kimenetele, mely a felvásárolt Nuvia technológiái körül forog.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig
Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
Szalay Kristóf, a Turbine.AI alapítója a 2018-as HWSW termékfejlesztési konferencián tartott és alább megtekinthető előadása során megmutatja, hogy készülnek a Turbine szimulált sejtjei, hogyan használják őket, illetve hogyan segítenek a mesterséges intelligencia és gépi tanuló algoritmusaik szimulációk tízmillióinak eredményeiből használható, általános következtetéseket levonni. A rák nem egyetlen betegséget jelöl - valójában több millió betegség közös neve, hiszen minden egyes daganat kicsit más, mint az összes többi, így a daganatok kezelése is ennek megfelelően bonyolult.
Mesterséges intelligencia és szimulált sejtek a rákkutatásban – Szalay Kristóf (Turbine.AI)
Még több videó