Az Intel és a British Telecommunications együttműködése a mobil Internet eszközök területén
A BT üzletágak jelezték azt is, hogy csatlakoznak az Intel PCA (Personal Internet Client Architecture) architektúráját támogatókhoz. A PCA architektúra célja, hogy felgyorsítsa a következő generációjú alkalmazások fejlesztését és elterjedését a nagy teljesítményű, alacsony energiafogyasztású mobil eszközökön, amelyek alkalmasak mind hangkommunikációra, mind Internet elérésre.
A közös munka részeként a két cég fejlesztő- és kutatólaboratóriuma - az Intel Architecture Lab (IAL) és a BTexact Technologies - együttműködik olyan technológiai pénzalapok létrehozásában, amelyek elősegítik mobil Internet eszközök fejlesztését. Az első kezdeményezés olyan következő generációs munkacsoportok létrehozására szolgáló alkalmazásokra koncentrál majd, amelyek lehetővé teszik a mobil terület szakembereinek, hogy egyszerűen hozzanak létre vezetékes és mobil hálózatot egyaránt használó munkacsoportokat.
"A mobil és helyhez kötött szolgáltatások vezető fejlesztőjeként a BT célja az Intellel való együttműködésben nem csupán a költségek csökkentése, hanem a szolgáltatások és alkalmazások gyorsabb fejlesztésének az ösztönzése" - mondta Mick Reeve, a BTexact Technologies főtechnológusa. "Ez megkönnyíti majd a felhasználók életét, akik a hálózati hozzáférés és az adott eszköz típusától, gyártójától és verziójától függetlenül, használhatják kedvenc alkalmazásaikat."
"Az Intel és BT együttműködése lehetővé teszi a hardver és szoftver megoldások létrehozását az Intel nyitott architektúráján, a PCA-n alapulva." - kommentálta a bejelentést Ron Smith alelnök, az Intel Wireless Communications és Computing részlegének a vezetője. "Együttműködve az integrált kommunikációs megoldások olyan vezető szállítóival, mint a BT, az Intel felgyorsítja az új alkalmazások megjelenését a következő generációs mobil eszközökre" - tette hozzá az Intel alelnöke.
Az együttműködési technológia révén a mobil felhasználók gyorsan és egyszerűen tehetik majd közzé dokumentumaikat, üzeneteiket és más adataikat a különböző típusú mobil hálózatokon át. Kis területen belül az együttműködéshez használható az egyenrangú, 802.11b szabvány szerinti hálózat, a távoli részvevők pedig a GPRS hálózaton keresztül kapcsolódhatnak be.