Panasonic eHII House: a jövő lakása
Az eHII Ház valójában egy továbbfejlesztett HII Ház (HII = Home Information Infrastructure, otthoni informatikai infrastruktúra), amelyet a Panasonic fejlesztett ki, és 1999. januárjában valósított meg először. Az eHII Ház felvonultatja a hálózattechnológia és a hálózati termékek legújabb vívmányait, ahol nemcsak a ház belseje van behálózva, de a házon kívüli környezettel is fennáll az összeköttetés. A cél az, hogy az emberek a digitális hálózatok korszakában a társadalom minden szintjén intelligens kommunikációt folytathassanak egymással és más szolgáltatásokkal.
A háztartási készülékek nemcsak egymással állnak összeköttetésben a lakáson belül, hanem tágabb társadalmunk infrastruktúrájával is össze vannak kötve. A vezetékes és vezeték nélküli kapukkal felszerelt bejáraton keresztül az emberek könnyebben és kényelmesebben kommunikálhatnak egymással, amennyiben a hálózatos berendezések, például digitális tévék, PC-k, telefonok, faxok, a legújabb W-CDMA telefonokhoz hasonló mobiltelefonok, gépkocsi-navigációs rendszerek stb. segítségével az internetre és más külső hálózatokra kapcsolódnak.
A korszerű hálózati eszközök és szolgáltatások között szerepel többek között a video-kaputelefon, amelyen keresztül a házon belülről vagy kívülről kommunikálhatunk a látogatókkal; az Echonet terminál, amely automatikusan menedzseli és figyelemmel kíséri a háztartás áramfogyasztását, és felkutatja az energia-megtakarítási lehetőségeket; az elektronikus egészségfigyelő rendszer, amellyel a ház lakói figyelemmel kísérhetik saját egészségi állapotukat, és külső szakemberektől kérhetnek távoli orvosi ellátást; valamint a legújabb mobil távközlési eszközök.
Az eHII Ház otthoni környezetbarát technológiákat, köztük energiatermelő technológiákat, például háztartási kis társ-áramfejlesztő rendszereket és napenergiával működő rendszereket is bemutat. A japán világcég kiemelt fontosságot tulajdonít a tudatos környezetvédelemre, az energiatakarékos felhasználási technológiákra, hiszen a természet és környezetünk védelme kulcsfontosságú feladat a harmadik évezred kezdetén.