Gmail-konkurenst indít a Mozilla
Egy rakat új funkcióval bővül a Thunderbird levelező, ami a későbbiekben Thundermail néven kínál átfogóbb kommunikációs platformot a Mozillát jellemző adatvédelmi fókusszal.
Kiterjesztett kommunikációs platformmá alakítja a Mozilla a nyílt forráskódú Thunderbird e-mail kliensét, ami a későbbiekben a Thundermail és Thunderbird Pro szolgáltatásokon belül él tovább. A Mozilla célja, hogy versenyképesebb legyen a Gmail és a Microsoft 365 szolgáltatásokkal szemben, melyek funkciók terén többet tudnak nyújtani a felhasználók számára, mint a már meglehetősen koros és lemaradtnak számító Thunderbird.
Ryan Sipes ügyvezető szerint a Thunderbird nap mint nap hátrányba kerül, és felhasználókat veszít a modernebb ökoszisztémák miatt, melyek egyszerre klienst és szolgáltatásokat is nyújtanak. A Thunderbird havi telepítéseinek száma a 2020. december végén mért 17,7 millióról idén március végére 16,2 millióra esett vissza, miközben a levelezőalkalmazás nehezen tud lépést tartani az iparág olyan vezető szereplőivel, mint a Gmail.
Introvertáltak az IT-ban: a hard skill nem elég Már nem elég zárkózott zseninek lenni, aki egyedül old meg problémákat. Az 53. kraftie adásban az introverzióról beszélgettünk.
A Thunderbird Pro tartalmazni fogja a Thunderbird Appointment nevű eszközt, amivel a felhasználók közös naptárakat kezelhetnek, valamint a Firefox Send utódjának szánt Thunderbird Send-et. A mai kornak megfelelően kap egy AI-asszisztenst, ami Thunderbird Assist néven segít a szövegek írásában. A Flower AI-jal partnerségben integrált asszisztens lokálisan fogja végezni a számításokat az eszközön, az adatvédelmi aggályok elkerülése végett. Később a Thundermail is érkezik a csomagba, ami egy nyílt forráskódú Stalwart stacket használó e-mail hosting szolgáltatás lesz, a felhasználók a thundermail.com és a tb.pro domainek között választhatnak majd.
Ugyan a korai tesztidőszakban résztvevők ingyenes hozzáférést kapnak a csomaghoz, a Mozilla fizetősen fogja útnak indítani a szolgáltatásokat élesben, többek közt a tárhelyigény miatt. Sipes szerint a későbbiekben tervezik ingyenes szintek bevezetését és a kevesebb korlátozást, miután már sikerül elég erős felhasználói bázist felépíteni.