Megnyitotta ajtóit a fejlesztők előtt az Epic Games Store
Letölthetővé váltak az első harmadik felektől származó programok az Epic saját játékboltjában. Igaz a választék eleinte szűkös, de idővel bővülni fog a katalógus.
Az Epic Games bejelentette, hogy újabb harmadik féltől származó programokat ad hozzá saját alkalmazáspiacának kínálatához az Európai Unióban. Android platformon egészen pontosan 19, míg az iOS-es eszközökön új 16 játék válik elérhetővé, jellemzően ingyen letölthető címek. Ingyenes játékprogramja keretén belül a cég ideiglenesen fedezi a fejlesztők számára az alapvető díjakat is, például az Apple által az alkalmazás után felszámított 0,50 eurós Core Technology Fee-t, amit az egymillió telepítési küszöb átlépése után kell fizetni.
A játékcég 2024-ben indította el saját mobiljáték-áruházát, amivel megkerülhetővé vált a Google Play és az Apple App Store-t jellemző, alkalmazáson belüli vásárlások után levont jutalékok kikerülése. Az Epic Games korábban azzal érvelt a versenyügyi hatóságoknál, hogy a felhasználóknak nincs sok lehetőségük a két népszerű alkalmazásbolton kívül játékok letöltésére, ami elfojtja az egészséges versenyt.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Tim Sweeney vezérigazgató nyilatkozata szerint a katalógus idővel sokkal bővebb lesz, ezek csupán az első lépések, az alapvető cél pedig egy több platformon átívelő alkalmazásbolt felépítése, amely versenyezhet a két legismertebb alkalmazáspiaccal. Ezek meglehetősen ambiciózus célok, főleg annak tekintetében, hogy az Epic Games Store 2024 végére csak 29 millió felhasználót tudott számolni, ami jelentősen elmaradt a kitűzött 100 milliós számtól. A cél mindenesetre az, hogy 2025 végéig legalább 50-re sikerüljön növelni a külsős fejlesztők által készített játékok a katalógusát.
Az Apple tavaly engedélyezte az Epic Games saját boltjának indulását, miután a játékcég mindkét nagy üzemeltető ellen jogi csatározást indított, melynek eredményeként tavaly a Fortnite is visszatérhetett négy év kihagyás után az európai iPhone-okra. Főleg a a digitális piacokat szabályozó jogszabály (DMA) hatályba lépésének köszönhető, hogy az Apple platformján alternatív alkalmazás-piacterek is megjelenhessenek, melyet az Epic Games értelemszerűen igyekezett is kihasználni, így a vállalat svéd leányvállalata létrehozta az Epic Game Store-t, melynek voltaképpen sokáig egyetlen terméke a Fortnite volt.