Erősít az EU az online gyűlöletbeszéd elleni küzdelemben
Az Európában működő közösségi óriáscégek aláírták az „online illegális gyűlöletbeszéd” elleni megerősített magatartási kódexet, ami garantálja a DSA előírásainak való megfelelés vonatkozó részét is.
Az Európai Bizottság és a Digitális Szolgáltatások Európai Testülete bejelentette, hogy az online gyűlöletbeszéd elleni magatartási kódex felülvizsgált és megerősített változata a későbbiekben a digitális szolgáltatásokról szóló törvény (DSA) részét képezi majd, amely önkéntes magatartási kódexek betartására ösztönzi az Európában működő platformokat az online kockázatok kezelésére.
A kódex a 2016-ban kifejlesztett első verziót terjeszti ki, amit aláírt többek közt a Facebook, a Google, a Twitter, a YouTube és a Microsoft, majd őket követve számos más online szolgáltató is kötelezettséget vállalt arra, hogy fellépnek a problémás tartalmak Európán belüli terjedése ellen. A további aláírók közt van még többek közt a Snapchat, a Rakuten Viber, a TikTok és a Twitch.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
A megerősített kódex egyik frissítése, hogy az üzemeltetőknek lehetővé kell tenniük a nonprofit vagy az illegális gyűlöletbeszédben jártas állami szervek számára, hogy nyomon kövessék a gyűlöletbeszéddel kapcsolatos felhívások felülvizsgálati folyamatát, és a felőlük érkező kérések legalább kétharmadát 24 órán belül értékeljék.
A Bizottság hangsúlyozza, hogy a kódex betartása segíthet igazolni a DSA-kötelezettségeknek való megfelelést a kijelölt platformokra vonatkozóan, az éves független auditok függvényében. A magatartási előírásokat betartó vállalatok vállalják az átláthatóságra vonatkozó kötelezettségvállalásokat, és együttműködnek a különböző érdekelt felekkel a gyűlöletbeszéd azonosítása érdekében. Az aláíróknak jelenteniük kell elért eredményeikről is, az adatokat országokra szerint bontva, átláthatóbbá téve, hogy mely régiókban milyen típusú gyűlöletbeszéd a jellemző.