A tévé a YouTube új vadászterülete
Idén is a nappali volt az otthoni szórakoztatás, szórakozás központja, az itt található okostévéken minden korábbinál több tartalmat streameltek a nézők - a tartalomfogyasztási kedv növekedéséről most éppen a YouTube tett közzé részleteket.
Egyre többen és egyre többek használják otthon az okostévéjüket arra, hogy a PC-k és az okostelefonok, tabletek kijelzői helyett a nagyképernyőn fogyasszák a YouTube különböző tartalmait - derül ki a szolgáltató által tegnap közzétett statisztikákból.
A YouTube nézettségének növekedését viszonylag régóta két tényező hajtja, egyrészt a rövid videók (shorts) népszerűségének erősödése, másrészt a tévés tartalomfogyasztás. A szolgáltató a tévés platformokra fejlesztett applikációkon a nézettség növelése érdekében az utóbbi években több változtatást is végrehajtott, így például szorosabbá vált az okostelefonok és a tévék együttműködése a YouTube tartalomfogyasztás során, illetve több platformon intuitívabbá, felhasználóbarátabbá vált az interfész.
A fejlesztéseknek meg is lett az eredménye, a nézők ugyanis csak a tévékészülékeiken keresztül idén egy átlagos napon összesen egymilliárd órányi tartalmat fogyasztottak a YouTube-on.
A műfajokat illetően továbbra is rendkívül nagyot mennek a gyerekeknek szánt tartalmak és a sportközvetítések - utóbbiak nézettsége idén 30%-ot nőtt, feltehetően elsősorban a párizsi olimpiának köszönhetően.
Az utóbbi évek trendjeinek megfelelően szintén jelentősen nőtt a nagyképernyős podcastfogyasztás ideje, ami a műfaj eredeti kereteit tekintve kissé abszurdnak tűnhet ugyan, de ha van háttértévézés, akkor miért ne működhetne ugyanez a jelenség a podcastek esetében is.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A nézők (vagy hallgatók) ez esetben egy átlagos hónapban összesen 400 millió órányi podcast tartalmat fogyasztottak a tévéjükre telepített YouTube-applikációval. A podcastek esetében a csak hangsávot és a hangsáv mellett mozgóképet is tartalmazó adások közti éles határ a szolgáltató szerint mindinkább elmosódni látszik, a tartalomelőállítók pedig egyre inkább egy multimédiás "történetmesélős" platformként tekintenek a YouTube-ra.
A YouTube-tévézés más folyamatokat is magával hozott, így például idén a 4K-ban feltöltött tartalmak (nem számítv a shorts videókat) aránya 35%-kal nőtt, míg azoknak a tartalomelőállítóknak az aránya, akik bevételük nagyobb hányadát már a tévés tartalomfogyasztás után kapják, több mint 30%-kal nőtt egy év alatt.