Bíróságra megy a TikTok Kanadával szemben
Gyorsított eljárásban kéri a bíróságtól a ByteDance a TikTok helyi leányvállalatának bezárásáról szóló kanadai kormányhatározat semmissé tételét. A cég szerint Kanada érdeke, hogy a helyi iroda tovább működjön, a kormány ugyanakkor úgy véli, a kínaiak hídfőállása nemzetbiztonsági kockázatot jelent az ország számára.
Bíróságon próbálja megfordítani a kanadai kormány november eleji, a helyi leányvállalat működését betiltó határozatát a TikTok anyacége, a kínai ByteDance, tudatta a vállalat keddi közleményében. A december 5-én gyorsított eljárásban benyújtott bírósági felülvizsgálati kérelemben a vállalat elsősorban az ominózus rendelet semmissé tételét kérte, leginkább a cég munkavállalóinak érdekeire hivatkozva.
A kanadai kormány a novemberi határozat indoklásában közölte, hogy a kínai multi helyi működése a TikTok Technology Canada Inc-n keresztül bizonyos, konkrétan meg nem határozott nemzetbiztonsági kockázatot jelent az ország számára.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
A kanadai kormány tavaly törvényi felhatalmazásával élve kezdte el átvizsgálni a ByteDance beruházási és fejlesztési terveit az észak-amerikai országban. A helyi cégképviselet bezáratása az illetékes minisztérium nyilatkozata szerint az ezen vizsgálat alatt a kormány birtokába jutott információk és bizonyítékok alapján lett elrendelve, részben a helyi szakszolgálatok tanácsa nyomán.
Kanada a kormányzati alkalmazottak által használt okostelefonokon egyébként már korábban megtiltotta a közösségi platform alkalmazásának használatát, a mostani döntés kapcsán ugyanakkor fontos kitétel, hogy a TikTok applikációt nem bannolják a kanadai alkalmazás-piacterekről.
Fontos, hogy a kanadai leányvállalat bezáratásával a TikTok továbbra is elérhető maradt a kanadai állampolgárok számára, ezzel szemben az Egyesült Államokban egy áprilisi jogszabály alapján január közepétől teljes tiltás elé néz a közösségi platform, amennyiben addig nem sikerül a helyi operációt leválasztani a kínai anyacégről.
A társaság ezt a jogszabályt is bíróságon támadta meg, az első fellebviteli körben sikertelenül.