:

Szerző: Koi Tamás

2024. november 13. 12:10

A Microsoft elnöke szerint nem szabad lebecsülni Kínát

Többet kéne látni Kínát belülről a nyugatnak, és akkor valószínűleg más véleménnyel lennének a helyi technológia fejlettségéről és az országban rejlő potenciálról - ezt nem egy helyi politikus mondta a minap, hanem Brad Smith, a Microsoft elnöke.

Nem kéne abba a hitbe ringatnia magát a nyugatnak, hogy Kína egy technológiai iparágát tekintve leszakadt vagy leszakadóban lévő ázsiai ország, közölte kedden a lisszaboni Web Summit alkalmával Brad Smith, a Microsoft kvázi második embere Satya Nadella után. A cég elnöke a CNBC-nek adott nyilatkozatában a sino-amerikai geopolitikai konfliktusokról beszélve utalt rá, hogy Kína okozott már komoly meglepetéseket a közelmúltban, és valószínűleg okoz is még jó párat a közeljövőben.

Ilyen meglepetés - vagy az amerikai exporttilalmi intézkedéseket szorgalmazó politikai erők számára inkább kisebbfajta sokk - volt, amikor a legnagyobb kínai technológiai multi, a Huawei Technologies tavaly év végén előállt egy olyan felsőkategóriás okostelefonnal, melyben a nagy teljesítményű rendszerprocesszor mellett 5G-s modem is volt. Mindezt úgy, hogy a készülékbe (Mate 60 Pro) az embargóknak megfelelően nem került amerikai, illetve szövetséges állam gyártójától származó komponens.

chinese_dragon

Smith részben erre reflektálva közölte, hogy Kína számos ponton nagyon közel került, illetve már fel is vette a fonalat technológiai versenyben a nyugati vetélytársakkal. A cégvezető szerint ezt csak azok gondolják másként, akik nem látták még saját szemükkel mostanság, hol tart a kínai gazdaság és a technológia.

Őszintén szólva, szerintem az egyik legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy azok az emberek, akik nem járnak túl gyakran Kínában, túlságosan gyakran gondolják azt, hogy a kínaiak le vannak maradva. De ha odamész, le leszel nyűgözve a haladástól

-mondta Smith az interjúban.

CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.

CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.

A Microsoft egyébként az egyik legrégebben jelen lévő amerikai multi Kínában - a cég 1992-ben nyitotta meg helyi képviseletét, egyben az országban üzemelteti az Egyesült Államokon kívül a legnagyobb kutatás-fejlesztési központját. A cég termékeit minden más amerikai technológiai vállalattal összehasonlítva több kínai entitás használja és ismeri.

Az ország politikai/gazdasági sajátosságai ugyanakkor egyedi megközelítést igényelnek minden nyugati technológiai multi részéről, de leginkább a technológiai cégek távolról sem dönthetnek szabadon arról, hogy mit visznek el a kínai piacra.

Amerikai technológiai cégként csak akkor tudunk Kínában üzletet csinálni, ha olyan szolgáltatást ajánlunk, amit a kínai kormányzat befogad, illetve az amerikai kormány megengedi számunkra, hogy azt Kínába vigyük

-szögezte le a cégvezető, aki hozzátette, hogy a nyugati nagyvállalatok kínai működését támogató adatközponti megoldások exportja jóval kevésbé bizonyul kemény diónak, mint a fogyasztói piacra pozícionált termékek értékesítése.

November 25-26-án 6 alkalmas K8s security és 10 alkalmas, a Go és a cloud native szoftverfejlesztés alapjaiba bevezető képzéseket indítunk. Az élő képzések órái utólag is visszanézhetők, és munkaidő végén kezdődnek.

a címlapról