Nem szerepelnek fényesen az Intel újgenerációs csúcsprocesszorai
Az első tesztek alapján nem hozza a várt teljesítményt az Intel 15. generációs architektúrájára épülő új csúcsprocesszor, a Core Ultra 200S. Az Intel nem tagadja, hogy gondok lehetnek az új Arrow Lake lapkákkal, a cég szoftveres javítást ígér.
Az Intel 15. generációs Arrow Lake architektúrája elviekben arra hivatott, hogy a rossz hírű elődök összes problémáján felül emelkedjen, ám az új Core Ultra 200S sorozat rajtja egyelőre finoman szólva nem a várakozások szerint alakult.
Nem elég, hogy a csúcsprocesszor több piacon gyakorlatilag beszerezhetetlen, az új lapkákkal szerelt számítógépekkel végzett első tesztek számos platformon - legfőképpen játékprogramok futtatása során - távolról sem hozzák az előzetesen várt eredményeket.
A problémával tisztában van a processzorgyártó is, melynek más sem hiányzik a jelenlegi helyzetben, mint egy újabb komoly fiaskó a Raptor Lake architektúrát érintő "incidens" után. A cég marketingvezetője, Robert Hallock a Hot Hardware-nek adott interjújában közölte, az Intel teljes felelősséget vállal az új Core Ultra chipek "kezdeti teljesítményéért", és gőzerővel dolgozik a megoldáson OS- és BIOS-szinten egyaránt.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Az Arrow Lake lapkák első példányai október 24-én futottak be, a kereskedelmi néven Core Ultra 200S családba tartozó processzorok esetében az egyik elsődleges cél volt a chipek energiahatékonysági mutatóinak javítása. Az Intel szerint az új lapkák a kevésbé teljesítményigényes napi munkafolyamatok, feladatok (pl. böngészés) során a 13. és 14. generációs Ultra változatok áramfelvételének a felével is beérik, míg játékoknál a fogyasztás változó mértékben javul az adott kódtól függően.
A gyártó emellett a tokozás átalakításával és a gyártástechnológia optimalizálásával a chipek működési hőmérsékletét is jelentős mértékben csökkenteni tudta, így a sorozat legizmosabb tagja, a Core Ultra 9 285K a legizzasztóbb körülmények között is 13 Celsius fokkal hűvösebben dolgozik az 14900K-hoz képest.
Az Intel az energiahatékonyság javítása érdekében további változásokat is eszközölt az Arrow Lake architektúrában, így többek között megszüntette a hyperthreadinget, csökkentette a boost órajelet és a threadek számát is az előző csúcsmodellhez képest.