95 országban csapott le a kiberbűnözőkre az Interpol
Több mint 22 000 rosszindulatú szervert sikerült lefoglalniuk a bűnüldöző hatóságoknak a biztonsági cégekkel együttműködésben.
Jelentős eredményekkel zárult az Interpol összehangolt, nagyszabású akciója, melynek során több mint 41 kiberbűnözőt tartóztattak le és bűnözők által birtokolt hardvereket is sikerült nagy számban lefoglalni. A Synergia II hadművelet keretében 95 országban csaptak le a rendőrök adathalász és zsarolóvírusos támadásokhoz köthető személyekre az IT-biztonsági szektor olyan meghatározó szereplőivel együttműködésben, mint a Group-IB, Trend Micro, Kaspersky és Team Cymru.
A Synergia II hadművelet 2024 áprilisától augusztusig tartott, Európa, Afrika és az APAC-régió országaira kiterjedően. A bűnüldöző szerveknek Kínában 1037 szervert sikerült lekapcsolni, míg Észtországban több mint 80GB-nyi szerveradatot foglaltak le. Mongóliában 21 házat kutattak át, és 93 bűncselekményhez köthető személyt azonosítottak.
Modern SOC, kiberhírszerzés és fenntartható IT védelem (x) Gyere el meetupunkra november 18-án, ahol valós használati eseteken keresztül mutatjuk be az IT-biztonság legújabb trendjeit.
A nemzetközi rendőrségi szervezet összesen 41 személyt tartóztatott le, ezen felül 65 ember ellen folytat nyomozást. Összesen 22 ezer IP-címet tiltottak le, miközben 59 szervert és 43 egyéb számítástechnikai eszközt foglaltak le. Az Interpol közleménye szerint ezzel a globális összefogással sikerült megelőzni, hogy emberek százezrei váljanak a kiberbűnözők áldozataivá.
Az Interpol jelentése arra is rávilágít, hogy a generatív mesterséges intelligencia által nyújtott lehetőségeket egyre többen használják fel adathalászati támadásokban, továbbá az információlopó programok egyre gyakrabban a zsarolóprogramos támadások előfutárai, alkalmazásuk 70 százalékkal nőtt az előző évhez képest.
A Synergia első szakasza 2023 szeptembere és novembere között zajlott, akkor 31 letartóztatást, valamint 1300 gyanús IP-cím és URL azonosítását sikerült elkönyvelni, melyeket adathalászathoz, banki rosszindulatú programokhoz és ransomware-támadásokhoz használtak fel az elkövetők.