Kanada bezáratta a TikTok helyi irodáját
Kénytelen bezárni kanadai képviseletét a kínai tulajdonosi háttérrel rendelkező TikTok. A helyi kormányzat elsőként döntött nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva az iroda bezáratásáról.
Szerdán határozatban szólította fel a kanadai kormány a TikTok tulajdonosát, hogy zárja be helyi irodáját és mindennemű helyi céges jelenlétet számoljon fel az országban. Az elsőre meglehetősen drasztikusnak tűnő lépés egyfajta főpróbája lehet annak, ami az Egyesült Államokban várhat a közösségi óriásra januártól, amikortól alkalmazni kell az elnök által áprilisban aláírt, a TikTok működésének alapjait befolyásoló törvényben foglaltakat.
A kanadai innovációs miniszter, Francois-Philippe Champagne közleményében azzal indokolta a ByteDance kanadai érdekeltségének felszámolását, hogy a kínai multi helyi működése a TikTok Technology Canada Inc-n keresztül bizonyos, konkrétan meg nem határozott nemzetbiztonsági kockázatot jelent az ország számára.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A kanadai kormány tavaly törvényi felhatalmazásával élve kezdte el átvizsgálni a ByteDance beruházási és fejlesztési terveit az észak-amerikai országban. A helyi cégképviselet bezáratása az illetékes minisztérium nyilatkozata szerint az ezen vizsgálat alatt a kormány birtokába jutott információk és bizonyítékok alapján lett elrendelve, részben a helyi szakszolgálatok tanácsa nyomán.
A kormány döntését azonnal élesen bírálta a TikTok helyi képviselete, mely közölte, bírósághoz fordul a rendelet megsemmisítése érdekében. A közösségi szolgáltató szerint a helyi iroda bezáratása, ezzel több száz munkahely megszüntetése senkinek sem állhat valójában érdekében.
Kanada a kormányzati alkalmazottak által használt okostelefonokon egyébként már korábban megtiltotta a közösségi platform alkalmazásának használatát, a mostani döntés kapcsán ugyanakkor fontos kitétel, hogy a TikTok applikációt nem bannolják a kanadai alkalmazás-piacterekről.
Ez várhat ugyanakkor a TikTokra jövő év elejétől az Egyesült Államokban, ahol a ByteDance-nek január 19-ig van ideje arra, hogy a helyi leányvállalatot, beleértve az amerikai felhasználók adatait tartalmazó összes adatbázist tokkal-vonóval eladja egy amerikai entitásnak.