A hamisítványok miatt ütheti meg a bokáját a Temu
Nem a dömpingárazás és nem is a sötét mintázatok, hanem a hamis termékek forgalmazása miatt vonhatják elsősorban felelősségre az Európai Unióban a Temut, a kontinens e-kereskedőinek rémét.
Rövidesen vizsgálatot indíthat az Európai Bizottság a kínai PDD Holdingshoz tartozó e-kereskedelmi mammut, a Temu ellen, amiért a cég vélelmezhetően nem tesz eleget annak érdekében, hogy a platformon megjelenő hamisított termékek forgalmazását meggátolja, visszaszorítsa - közölte a Bloomberg név nélküli forrásokra hivatkozva szerdán.
A Bizottság október 11-én fordult a Temuhoz, hogy a digitális piacokat szabályozó EU-s jogszabálycsomag, a Digital Services Act (DSA) értelmében tájékoztatást kérjen a cégtől arról, hogy milyen lépéseket tesz a hamisítványok értékesítésének megakadályozására. A cégnek tíz nap állt rendelkezésre a válaszadásra, a Bizottság korábbi közleménye szerint a visszaküldött dokumentum tartalmától függően dönt az EU végrehajtó szerve a további lépésekről.
A Gitlab mint DevSecOps platform (x) Gyere el Radovan Baćović (Gitlab, Data Engineer) előadására a november 7-i DevOps Natives meetupon.
A Temu idén május óta a DSA szerint ún. nagyon nagy online platformnak számít (VLOP), hasonlóan az Amazonhoz, a Zalandohoz, az Aliexpresshez és a Shein-hez, miután jóval több mint 45 millió felhasználót ér el.
A kínai cégnek négy hónapja volt, hogy a DSA legszigorúbb előírásainak megfeleljen. Így feladata volt többek közt a szolgáltatáshoz kapcsolódó rendszerszintű kockázatok felmérése és mérséklése, a piactérnek pedig fel kellett hagynia a hamisított áruk, a nem biztonságos vagy illegális, illetve szellemi tulajdonjogokat sértő termékek értékesítésével.
Ez utóbbi előírás vélt nem teljesítése miatt indulhat meg az uniós vizsgálat, melynek eredménye szélsőséges esetben a vállalat éves árbevételének 6%-át elérő bírság is lehet.