Könnyebbé válhat a kollaboráció a ChatGPT-vel
Új munkafolyamat-felületet vezet be a ChatGPT webes interfészén az OpenAI. A canvas üzemmóddal mind a szövegek, mind a kódok módosítása egyszerűbbé, átláthatóbbá válik.
Canvas néven elindította a ChatGPT új munkafolyamat-felületének bétatesztjét az OpenAI. Az egyelőre a fizetős ügyfelek számára elérhető új webes nézet célja, hogy a szövegek és programkódok módosítását átláthatóbbá és egyszerűbbé tegye a felhasználó számára.
Az új felület szakítva az eddigi, egyszerű chatablak-formával egy új ablakot nyit meg a chat mellett, ahová a felhasználók új szövegrészleteket és kódokat illeszthetnek be, illetve a kijelölt szakaszok alapján utasíthatják különböző műveletek elvégzésére a ChatGPT 4o modellt.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A felületen a felhasználó a jobb alsó sarokban lévő ikonsorral kérhet szövegmódosítási javaslatokat is, akár stilisztikai akár tartalmi síkon. Ezekkel az eszközökkel egyszerűen megváltoztatható a szöveg hossza, illetve az olvasóközönség alapján annak összetettsége, bonyolultsága.
Programkódok esetén ezek a funkciók értelemszerűen megváltoznak, így egy gombnyomással kérhető a ChatGPT-től a kód átnézése, logok és kommentek beillesztése, bugfix és más programnyelvre portolás.
A canvas jelenleg a ChatGPT Plus és Teams felhasználóknak érhető el, miután a webes felületen kiválasztja az előfizető a megfelelő modellt. A felület automatikusan megnyílik, ha a modell úgy érzékeli, hogy hasznos lehet az adott kontextsuban, illetve promptban is előhívható, manuálisan.