Pontosabbak és gyűrűszerűbbek az Oura új okosgyűrűi
A viselhető eszközök szegmensének egyik feltörekvő termékkategóriájának, az okosgyűrűknek az egyik ismert gyártója a finn Oura, mely most rukkolt elő a kütyü negyedik generációs változatával.
A megújult szenzorszerkezetnek köszönhetően minden eddiginél pontosabb adatgyűjtést kínál elsősorban a finn Oura vadonatúj okosgyűrűje, mely a cégnek immár a negyedik generációs megoldása az éppen csak szárnyait bontogató termékkategóriában.
A Oura Ringhez hasonló okosgyűrűk gyártói számára a legnagyobb kihívás az ujjakon érzékelt különböző élettani jelek kellően pontos detektálása, emellett az értelmezhető időtartamú akkumulátoros rendelkezésre állás biztosítása úgy, hogy a gyűrű továbbra is megtartja gyűrű jellegét.
Az Oura Ring 4 mindkét fenti kihívásra választ ad, hiszen az új szenzorok révén a mintavételi pontok száma 18-ra nőtt, ami több mint duplája a harmadik generációs változatokkal összehasonlítva.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
Emellett az új gyűrű immár teljes egészében titánból készült és úgy lett sokkal vékonyabb elődjénél, hogy közben az új algoritmusnak köszönhetően sikerült az akkumulátoros rendelkezésre állást átlagosan nyolc napra növelni - bár ez utóbbi paraméter függ a gyűrű méretétől is (az Oura Ring 4 a korábbiaknál nagyobb méretválasztékban, összesen 12 méretben érhető el).
Az Oura RIng 4 okosgyűrűért 399 eurót kell leszurkolni Európában, ami 50 eurós prémium a Ring 3-hoz képest, ráadásul a gyűrű használatához előfizetés (havi 7 euró vagy évi 70 euró) is szükséges, ami a szintén megújult Oura applikáció használatának alapfeltétele.