Elkaszálja a Meta a drága MR-headset ötletét
Az Apple-nek láthatóan annyira nem jött be eddig a Vision Pro, a Meta pedig úgy döntött, nem készít versenytársat a prémium kevertvalóság-headsetnek.
Bennfentes források szerint a Meta hátrébb lép, és nem kíván harcba szállni az Apple-lel a kevert valóság headsetek prémium szegmensében, és elkaszálta saját felsőkategóriás termékének ötletét. A VR és metaverzum fejlesztéseken dolgozó, dollármilliárdokat elégető Reality Labs divízió névtelenül nyilatkozó alkalmazottai szerint a felsővezetés a hét folyamán egy értekezlet után arra szólította fel a projekten dolgozókat, hogy állítsák le a termék fejlesztését. A belsősök közt La Jolla néven említett eszköz a tervek szerint 2027-ben került volna piacra, egy ultranagy felbontású mikro-OLED kijelzővel, amit az Apple is alkalmaz a Vision Pro esetében.
Július 12. óta hivatalosan is kapható a februárban elrajtolt Vision Pro AR/VR headset az Európai Unióban, de a piaci tapasztalatok azt mutatják, hogy a kezdeti lelkesedés hamar elfogyott iránta, ami egyrészt a termék csillagászati, 3500 dolláros árának, másrészt a hézagos ökoszisztémának, azaz elsősorban a hiányzó applikációknak köszönhető, nem beszélve az eszköz kiforratlanságából eredő egyéb tényezőkről (pl. kényelmetlen viselet, rendkívül rövid akkumulátoros üzemidő).
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
Logikusnak tűnik mindezek után, hogy az Apple belsős források elmondása szerint már dolgozik a Vision Pro olcsóbb verzióján, ami 2025 végén kerülhet piacra. Mindeközben a Vision Pro második generációs csúcsmodelljének fejlesztését jelenleg szüneteltetik, az olcsóbb alternatívát priorizálva. Ugyan nincs kizárva annak lehetősége, hogy később érkezik a második generációs utód, egyelőre más stratégiát követ a vállalat, ennek megfelelően csoportosítja a szakmai erőforrásokat is.
Ugyan nem tudni, hogy konkrétan milyen árkategóriában indulna a hozzáférhetőbb headset, a 3500 dolláros kezdőárnál alacsonyabb szinten sikerülhetne felvenni a versenyt olyan konkurensekkel szemben, mint mondjuk a Meta Quest. A lap informátorai szerint a cég 1500 dollár köré lőhet, ami egy csúcskategóriás iPhone ára.
A Quest fejhallgatók jelenlegi termékcsaládja a Quest 2 és Quest 3 eszközöket vonultatja fel, melyek kiskereskedelmi ára 200 és 500 dollár. A Meta 2023-ban leállította a 999 dolláros Quest Pro gyártását a gyenge eladások és rossz kritikák után. A közösségi óriás június végén jelentette be azt is, hogy átalakítja a Reality Labs-t, ami elbocsátásokat is magával hozott.
A vezetőség a Reality Labs üzletág alatt dolgozó csapatokat két nagyobb csoportba osztotta: a központi „Metaverse” szervezet a Quest headset-vonalat, a Horizont (a Meta közösségi hálózatát) és a kapcsolódó technológiákat, míg az új „Wearables” részleg a többi hardveres terméket, beleértve a Ray-Ban okosszemüveget foglalja magába