Szerző: Koi Tamás

2024. június 25. 11:49

Az okostelefon lett az online vásárlás belépési pontja

Évről-évre nő a szerepük az okostelefonoknak az online vásárlási folyamatokban, olyannyira, hogy ma már a magyar vásárlók közel háromnegyede használ ilyen készüléket a vásárlás során.

Nem sok jóra számíthat az a webáruház, melynek nincs letölthető applikációja vagy egy okostelefonokon is jól működő, jól megtervezett felülete, legalábbis erre lehet következtetni a Reacty Digital legfrissebb e-kereskedelmi kutatásában szereplő, használati szokásokra vonatkozó válaszok alapján.

A kutatás szerint - technológiai szempontból legalábbis - az utóbbi évek egyik meghatározó e-kereskedelmi trendje volt az okostelefonokon keresztül végrehajtott vásárlási folyamatok erősödése. Olyannyira, hogy a 2024-es felmérés alapján az online vásárlók közel háromnegyede (73%) használta az okostelefonját a vásárlási folyamatban, míg három évvel ezelőtt még csak tízből hatan (60%) nyilatkozták ezt.

smartphone_onlineshopping

Introvertáltak az IT-ban: a hard skill nem elég

Már nem elég zárkózott zseninek lenni, aki egyedül old meg problémákat. Az 53. kraftie adásban az introverzióról beszélgettünk.

Introvertáltak az IT-ban: a hard skill nem elég Már nem elég zárkózott zseninek lenni, aki egyedül old meg problémákat. Az 53. kraftie adásban az introverzióról beszélgettünk.

Ezzel párhuzamosan csökkenő tendencia látszik az asztali számítógépek, illetve laptopok használatában, így egyértelmű az átrendeződés a kisebb képernyők irányába. A fentiek alapján nem különösebben meglepő, hogy minden második (55%) online vásárlónak fontos, hogy a webáruház mobilról/tabletről is könnyen kezelhető legyen, akár optimalizált weboldal, akár saját applikáció segítségével. 

A jól használható, mobilra optimalizált felület mellett fontos az is, hogy a webshop magyar nyelven kommunikáljon a vásárlókkal, ami szintén a vevők mintegy háromnegyede (76%) számára kiemelt szempont - a fordítóprogramokkal végzett, egyre jobb minőségű fordításoknak köszönhetően a vásárlók egy része észre sem veszi, hogy külföldi weboldalról rendel.

A GKID-Mastercard ez utóbbi tétel kapcsán május elején közölte, hogy az egyik legnépszerűbb, legfelkapottabb kínai webshopból, a szintén fordítóprogrammal "magyarított" Temuról rendelők 32%-a gondolta úgy, hogy a Temu nem külföldi webáruház.

a címlapról