Felhagyhat a facebookozással a holland kormány
Nyár előtt leállíthatja az általa kezelt Facebook-oldalakat a holland kormány, miután a helyi adatvédelmi hatóság aggódik a felhasználói adatok felhasználása miatt.
A holland kormány kilátásba helyezte a Facebook közösségi oldal használatának mellőzését, miután a helyi adatvédelmi hatóság felhívta a figyelmet a Meta által birtokolt platform adatvédelmi kockázataira. A holland adatvédelmi hatóság (DPA) közleményében azt tanácsolta a belügyminisztériumnak, hogy ne használja a Facebook oldalakat az állampolgárokkal való kommunikációra, amíg nem tisztázott, hogy a platform üzemeltetői miként használják fel a kormányzati oldalakkal interaktáló felhasználók személyes adatait.
A holland adatvédelmi szervet az aggasztja, hogy a felhasználói adatok „megosztásra kerülnek a kormányzati szervekkel a Meta platformján, és továbbra is biztonsági problémák, megfigyelés vagy az amerikai szövetségi ügynökségek általi hozzáférés tárgyát képezhetik”. A hatóság szerint a Facebook-oldalakon történő adatkezelésnek "áttekintőbbnek" kell lennie, és a kormány számára "nagyobb átláthatóságot" kellene biztosítaniuk a platform üzemeltetőinek. Az adatvédelmi hatóság korábbi értékelése egy sor jelentős adatvédelmi kockázatot azonosított a kormány számára a Facebook-oldalak használata során.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Alexandra van Huffelen holland digitalizációs miniszter szeretné, ha a Meta a lehető leghamarabb, de legkésőbb a nyár előtt eloszlatná az aggodalmakat, máskülönben a kormány az adatvédelmi hatóság tanácsával összhangban kénytelen lesz felhagyni az eddig létrehozott és használt Facebook-oldalain végzett tevékenységekkel.
A Meta szóvivője közölte, hogy a cég alapvetően nem ért egyet az értékeléssel, ami téves és félrevezető képet ad a termékei működésével kapcsolatban. A közösségi óriás a helyi törvényeknek megfelelően üzemel az egyes régiókban, és együttműködik a kormányzatokkal annak érdekében, hogy biztonságosan használhassák a közösségi médiát az emberekkel való kommunikációra - védte magát.
A Metára nézve kellemetlen DPA ajánlás az európai szabályozó hatóságok és a techcég közti növekvő bizalmatlanság és feszültség újabb példája. A holland miniszter a tervek szerint ismét egyeztetni fog arról a Metával, hogyan kívánja majd a cég enyhíteni az aggodalmakat.