:

Szerző: Koi Tamás

2024. március 18. 12:39

Chipgyártó nagyhatalommá válna India

A gyártóbázisokkal párhuzamosan az értéklánc csúcsának tekintett chipgyártó üzemeket is Indiába csábítaná a világ legnépesebb országának vezetése.

Öt éven belül félvezetőipari nagyhatalommá kíván válni a világ legnépesebb országa, India, illetve konkrétan fel akar kerülni arra a top5-ös listára, melyen azok az országok szerepelnek, melyekben világszinten a legtöbb félvezető készül - nyilatkozta a hétvégén Ashwini Vaishnaw, az indiai kormány IT- és kommunikációs szakterületekért felelős illetékes minisztere.

Mint a szaktárcavezető fogalmazott, India jelenleg is a globális elektronikai beszállítói lánc egyik legmegbízhatóbb partnere vagy bázisa, így az országban jelenleg is nagy volumenben szerelnek össze a legkülönfélébb elektronikai és informatikai berendezéseket, melyekbe jelenleg jórészt import forrásból érkeznek a félvezető áramkörök.

india_chip

Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig

Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.

Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.

Az ország miniszterelnöke, Narendra Modi múlt héten három indiai fab létesítését jelentette be, melyek közül az egyik indiai-tajvani kooperációval jönne létre (az egyik beruházó a Tata Electronics, a másik a tajvani Powerchip Semiconductor Manufacturing Corp, azaz a PSMC). Az első, indiai chipek gyártása a várakozások szerint 2026-ban kezdődhet meg.

A páros mellett az országban jelenleg mintegy 21 milliárd dollár értékben terveznek beruházásokat a félvezető-ellátási lánc különböző szereplői.

A világ legnagyobb félvezetőgyártó bázisa jelenleg Tajvan, mely a teljes, globális foundry-állomány 46%-át gyártja, majd Kína következik 26%-kal, utána Dél-Korea jön 12%-kal, a sort pedig az USA és Japán zárja rendre 6 és 2 százalékkal.

a címlapról