Az utolsó akadály is elgördült a Microsoft-Activision üzlet elől
A redmondi szoftveróriás által kidolgozott új feltételek meggyőzték a brit versenyhatóságot, így zöld utat kapott a játékipar történetének gigaüzlete.
A Microsoft augusztus végén állt elő új, átstrukturált ajánlattal az Activision Blizzard mintegy 69 milliárd dollár értékű felvásárlásával kapcsolatban a brit versenyhatóság, a Competition and Markets Authority (CMA) számára. A hatóság ugyanis korábban blokkolta az eredeti ügyletet a jelenleg még szárnyaikat bontogató felhős játékplatformok piacán várható potenciális piactorzító hatás miatt, de az újonnan kidolgozott feltételekkel úgy tűnik, sikerült meggyőzni a tisztviselőket, és zöld utat kapott a felvásárlás - a felhőalapú játékjogok nélkül.
A CMA volt az ügylettel foglalkozó végső szabályozó, így a Microsoft most már le tudja zárni a felvásárlást. Az Activision Blizzard vezérigazgatója, Bobby Kotick egy belsős levélben tudatta a munkatársakkal, hogy a cég készen áll a tranzakció véglegesítésére az összes szükséges hatósági engedéllyel a zsebben.
Az újonnan lefektetett feltételek alapján a Microsoft az Activision Blizzard felvásárlásával - ideiglenesen - nem jutna hozzá a kiadó jelenlegi és a jövőben megjelenő játékainak különböző felhős játékplatformokon keresztüli disztribúciós jogához, helyette még az ügylet lezárása előtt ezek a jogok átkerülnének a francia Ubisofthoz. A korlátozás, illetve a kiszervezés időbeni hatálya 15 év és csak az Európai Gazdasági Térségen kívül lesz majd hatályos.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
Az új feltételek alapján az Ubisoft licencelné minden cloud gaming platform (beleértve a Microsoftét is) számára az összes Activision Blizzard címet, ugyanakkor a Microsoft az ügylet részeként kompenzációban részesülne, mely egy egyszeri, meg nem nevezett összegből, illetve a nagykereskedelmi árak alapján megállapított, szintén nem nyilvános mértékű tranzakcióalapú részesedéséből állhat. Ezzel összességében a felek szerint biztosítottá válhat, hogy a felvásárlással a Microsoft kezébe kerülő jelenlegi és jövőbeni címeket a következő másfél évtizedben nem tudja platformexkluzívvá tenni a vállalat.
Elsőként az Európai Unió adta áldását az üzletre májusban, miután a Microsoft engedményeket ajánlott az EU-nak, ekkor a CMA kijelentte, hogy kitart az ügylet blokkolására vonatkozó kezdeti döntése mellett. Közben az Egyesült Államokban a Szövetségi Kereskedelmi Bizottságával is folyt a jogi csata, de júliusban egy bíró megakadályozta az FTC áskálódását, és szabaddá tette az utat az államokban is a megállapodás előtt.