Édeshármas lett a Microsoft-Activision Blizzard frigyből
Újabb ajánlattal állt elő a Microsoft a brit versenyhatóság számára azért, hogy a szervezet átértékelje júniusi döntését, és zöld lámpát adjon az Activision Blizzard játékkiadó tavaly év elején bejelentett felvásárlásának.
Új, átstrukturált ajánlattal állt elő kedden a Microsoft az Activision Blizzard játékkiadó tavaly bejelentett, gigantikus, mintegy 69 milliárd dollár értékű felvásárlásával kapcsolatban a brit versenyhatóság, a Competition and Markets Authority (CMA) számára. A hatóság a hét elején megerősítette áprilisi döntését, mellyel blokkolta az eredeti ügyletet, az újonnan kidolgozott feltételekről pedig legkésőbb október 18-ig dönt - áll a szervezet mai közleményében.
Az újonnan lefektetett feltételek alapján a Microsoft az Activision Blizzard felvásárlásával - ideiglenesen - nem jutna hozzá a kiadó jelenlegi és a jövőben megjelenő játékainak különböző felhős játékplatformokon keresztüli disztribúciós jogához, helyette még az ügylet lezárása előtt ezek a jogok átkerülnének a francia Ubisofthoz. A korlátozás, illetve a kiszervezés időbeni hatálya 15 év és csak az Európai Gazdasági Térségen kívül lesz majd hatályos.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
Az új feltételek alapján az Ubisoft licencelné minden cloud gaming platform (beleértve a Microsoftét is) számára az összes Activision Blizzard címet, ugyanakkor a Microsoft az ügylet részeként kompenzációban részesülne, mely egy egyszeri, meg nem nevezett összegből, illetve a nagykereskedelmi árak alapján megállapított, szintén nem nyilvános mértékű tranzakcióalapú részesedéséből állhat.
Ezzel összességében a felek szerint biztosítottá válhat, hogy a felvásárlással a Microsoft kezébe kerülő jelenlegi és jövőbeni címeket a következő másfél évtizedben nem tudja platformexkluzívvá tenni a vállalat.
Noha úgy tűnt, hogy a felvásárlás sínen lehet Nagy-Britanniában, a CMA áprilisban mégis blokkolta az ügyletet éppen a jelenleg még szárnyaikat bontogató felhős játékplatformok piacán várható potenciális piactorzító hatása miatt.
A Microsoft ekkor már aláírta az ingyenes licencelésről szóló tízéves megállapodást a Nintendóval és az Nvidiával, ám a brit hatóságot ez sem hatotta meg, ahogy az sem, hogy egy hónappal később az Európai Unió versenyjogi szerve csont nélkül átengedte az ügyletet, az Egyesült Államokban pedig sorra elbukott a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság összes, a deallel szembeni jogi érdekérvényesítési lehetősége a bíróságokon.