Tovább erősödhet a német chipgyártás
Németország jó úton halad afelé, hogy Európa chipgyártó nagyhatalmává váljon, legalábbis erre utalnak a német kancellár héten elhangzott szavai. Olaf Scholz szerint az Intel mellett "többen is" jelezték, hogy komoly félvezetőipari beruházásokra készülnek az országban.
További, jelentős volumenű félvezetőipari beruházásokra számít Németország a közeljövőben - utalt rá a héten Olaf Scholz német kancellár, alig néhány héttel azt követően, hogy megegyezés született a részben állami támogatásból épülő magdeburgi intel-fab építésének financiális hátteréről.
A német kancellár a Bundestag alsóházának szerdai ülésén közölte, több olyan, előkészítés alatt álló német és külföldi projektről is tudomása van, melyek Németország mellett végeredményben az egész európai nemzetközösség számára kedvező hatással járhatnak azáltal, hogy csökkenti az európai térség kitettségét az ázsiai és amerikai gyártók irányába.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A német kormány ezzel együtt nemrég éppen egy amerikai chipgyártóval - az Intellel - egyezett meg arról, hogy összességében mintegy 30 milliárd eurós keretösszegből új félvezetőgyártó komplexum épülhet Szász-Anhalt szövetségi tartomány fővárosában, a fontos ipari központnak számító Magdeburgban.
A várhatóan 2027-re elkészülő létesítmény tervezése a koronavírus világjárvány idején kezdődött, amikor a globális chiphiány nyilvánvalóvá tette, mekkora károkat képes okozni az ellátási láncban megjelenő nagyobb turbulencia.
Berlin az Intel mellett más, meghatározó iparági szereplőt is igyekszik magához édesgetni, így Németország többek között a világ legnagyobb chipgyártójának számító TSMC-vel is tárgyal a félvezetőgyártási kapacitás európai bővítéséről.
Scholz beszédében leszögezte, nem ért egyet azokkal a véleményekkel, melyek szerint Németország egyre kevésbé tűnik jó befektetési célpontnak, többek között éppen a fenti intel-beruházással példálózva. Az Intel és a német kormány közti egyezkedés ezzel együtt sem ment simán, így a tárgyalások egy szakaszában még úgy tűnt, Németország a költségvetés helyzetére hivatkozva nem adja meg a végül elfogadott tízmilliárd eurós állami támogatást az amerikai gyártónak, végül azonban június második felére megegyezés született a felek között.