A TSMC-nek nem fájnak a kínai exportkorlátozások
Nem befolyásolja a világ legnagyobb szerződéses félvezetőgyárának, a TSMC-nek a termelését a hétfőn bejelentett és augusztustól hatályba lépő kínai exportkorlátozás, mely egyes, a félvezetőiparban használt alapanyagokra vonatkozik.
Egyelőre nem várható a koronavírus világjárvány idején tapasztaltakhoz hasonló ellátási probléma a chipgyártásban a hétfőn bejelentett kínai exportkorlátozó intézkedések miatt a világ legnagyobb félvezetőgyártó cége, a tajvani székhelyű TSMC szerint.
Amint azt korábban megírtuk, Kína augusztus 1-től két ritka fém, a félvezetőgyártásban széleskörűen használ gallium és a germánium illetve annak összesen 14 vegyületének exportját korlátozza hivatalosan nemzetbiztonsági és nemzetgazdasági érdekekből.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
Ez egyben mindeddig Kína legmarkánsabb válaszcsapása az Amerikai Egyesült Államokkal (és újabban annak szövetségeseivel) folytatott kereskedelmi háborúban, melyet a kínai fél úgy aposztrofált, hogy mindez csupán a kezdete lehet egy további, markánsabb intézkedéssorozatnak.
Miután a TSMC a döntés ismeretében megvizsgálta az exportkorlátozás lehetséges hatásait, a Reutersnek küldött reakciójában közölte, nem számít arra, hogy a kínai intézkedések hatással lesznek majd a cég termelésére.
Hasonlóan látja a helyzetet egy másik tajvani chipgyártó, a WIN Semiconductors, mely a feldolgozott galliumot jelenleg elsősorban Németországból és Japánból szerzi be, az alapanyagok csupán egy kis része származik Kínából - mindezt dacára annak, hogy egyes adatforrások szerint Kína adja a világ gallium- és germánium-termelésének 80 illetve 60 százalékát.
A kínai és az amerikai fél között a héten zajló pekingi szakpolitikai egyeztetéseknek ugyanakkor szakértők szerint most rendkívül komoly tétje van, a helyzet ugyanis viszonylag könnyen és gyorsan eredményezhet további, a mostaninál is kedvezőtlenebb fordulatokat.