Blokkolták a britek az Activision Blizzard felvásárlását
Hiába tűnt úgy nemrég, hogy kedvező fordulatot vehet Nagy-Britanniában az Activision Blizzard és a Microsoft felvásárlási tranzakciójának engedélyeztetési eljárása, a brit versenyhatóság egy szempontból továbbra is aggályosnak találta és megtiltotta a dealt.
Nem lehet a Microsofté az Activision Blizzard - áll a brit versenyhatóság, a Competition and Markets Authority (CMA) ma közzétett, fúziós vizsgálatát lezáró határozatában. Bár a CMA brit joghatósággal rendelkezik, az ügylet szempontjából a határozat végkimenetele közel katasztrofális, hiszen nem lehet a felvásárlást úgy végrehajtani, hogy annak ne legyenek jogkövetkezményei a brit piacon.
A Microsoft és az Activision Blizzard fellebbez a döntés ellen.
A CMA határozatában kifejtette, nem elégségesek a Microsoft korábbi vállalásai, melyek arra irányultak, hogy a játékkiadó legnépszerűbb franchise-ának számító Call of Duty sorozatot tíz éven keresztül licenceli az összes felhős játékplatform számára.
A döntés annak fényében meglehetősen nagy meglepetéssel szolgált, hogy a brit versenyhatóság egy hónappal ezelőtt, előzetes állásfoglalásában, részben saját magát felülbírálva alapvetően kedvező állításokat fogalmazott meg az ügylet kapcsán, ez ugyanakkor március végén csak a konzoljátékok piacára vonatkozott.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A hatóság márciusi állásfoglalása leszögezte, hogy a konzolpiaci erőviszonyokat a fúzió nem borítaná fel, illetve a videojátékok szegmensében nem csökkentené a versenyt, a felhős játékplatformok kapcsán azonban már óvatosabban fogalmaztak a britek, illetve hangsúlyozták, hogy ez a terület további vizsgálatokat igényel.
A Microsoftnak komoly adu-ászként addigra már ott volt a kezében, hogy sikerült az Nvidia felhős játékplatformjára vonatkozóan megkötni a szükséges licencszerződéseket, ez azonban nem győzte meg a CMA-t.
A 69 milliárd dollár értékű felvásárlási tranzakciót néhány hatóság már jóváhagyta, az Európai Unióban azonban még nem zárult le a vizsgálat, az Egyesült Államokban pedig az illetékes Szövetségi Kereskedelmi Bizottság eljárásának nincs halasztó hatálya, azaz lényegében az EU döntésén, illetve a brit fellebbezésen múlik, hogy minden idők legnagyobb akvizíciója az IT-iparágban megvalósulhat-e.