120 ezer 3G-s mobil cseréjét támogatta az állam
Március 31-ével véget ért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által meghirdetett támogatási program, melynek keretében egyszeri, vissza nem térítendő összeg járhatott azok számára, akik elavult 3G-s készüléküket újra kívánták cserélni. A hatóság szerint a program beváltotta a hozzá fűzött reményeket, bár a 3G-s lekapcsolás végül egyáltalán nem járt armageddonszerű hatással.
Két héttel ezelőtt véget ért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) lebonyolításában zajlott NetreFel program, melynek keretében az elavult, kizárólag 2G/3G-képes készülékek tulajdonosai új, modernebb okostelefonokhoz juthattak először 20 ezer, majd később ennek az összegnek a duplájára emelt vissza nem térítendő állami támogatással.
A szakhatóság kedden délelőtt közölte,
a program keretében, 2022. februárjától 2023. áprilisáig összesen mintegy 120 ezer készülékcserét bonyolítottak le az érintett előfizetők.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Ők a támogatási kérelem benyújtásának idejétől függően kaphattak 20 vagy 40 ezer forint összegű támogatást az eredetileg meghirdetett, ötmilliárd forintos keretösszeg erejéig, mely végül a program végére nem merült ki teljesen: a teljes keretből 4,2 milliárd forintnyi összeget helyeztek ki az igénylőknek.A statisztikákból emellett kiderül: négy készülékcseréből hármat elektronikai áruházakban, egyet mobilszolgáltatók fiókjaiban bonyolítottak. A cserék legnépszerűbb modellje a Samsung Galaxy A13-as volt, a telefonjukat lecserélők 35 százaléka ezt a típust választotta. Dobogós még a Xiaomi Redmi 9AT (15 százalék) és a Nokia 225 (10 százalék) is.
A NetreFel készülékcsere-program legfontosabb konkrét eredményének az NMHH álláspontja szerint az tekinthető, hogy a Telekom és a Vodafone 3G hálózatának teljes, a Yettel 3G hálózatának pedig részleges lekapcsolására zökkenőmentesen, fogyasztói panaszok nélkül kerülhetett sor 2022-2023-ban.