Több engedményt kaphatnak az EU-s felhőszolgáltatók a Microsofttól
Kedvező fejleményről számolt be a legnagyobb francia felhőszolgáltató, az OVHcloud a Microsofttal folytatott egyezkedést követően, így a redmondi szoftvercég hajlandó az európai felhőpiaci szereplőknek további engedményeket adni, ha ezzel elkerülheti az Európai Bizottság újabb versenyjogi vizsgálatát.
Kész tovább finomítani a tavaly májusban tett önkéntes vállalásain a Microsoft annak érdekében, hogy az európai felhőszolgáltatókat ne érje versenyhátrány a helyi piacokon, így lényegében okafogyottá váljon egy EU-s versenyjogi vizsgálat, mely potenciálisan dollár százmilliókra rúgó büntetési tétel kiszabásával végződhetne - írja riportjában a Bloomberg.
A lap informátorai szerint a Microsoft az OVHcloud nevű francia felhőszolgáltatóval gyakorlatilag már meg is egyezett a részletekben, illetve hasonlóan békés rendezésre lehet számítani az ügy további két érintettjével, az olasz Arubával és egy dán felhőszolgáltatókat tömörítő szervezettel.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Az ominózus ügy 2021-re nyúlik vissza, amikor elsőként éppen az OVHcloud nyújtott be panaszt a Microsoft ellen az Európai Bizottsághoz. Ebben a felhőszolgáltató azt kifogásolta, hogy a Microsoft a saját termékeire vonatkozó licence drágábbá teszi más felhasználóknak, hogy a Microsoft Azure versenytársának számító felhőszolgáltatásokat vegyenek igénybe.
A redmondi óriás lényegében kevesebbet számlázott azoknak az ügyfeleknek, akik a termékeit a Microsoft felhőjében futtatták, mint akik egy másik szolgáltató adatközpontja mellett döntöttek, mondjuk a Google vagy az Amazon szolgáltatását vették igénybe.
A Microsoft a panaszok alapján tavaly májusban bejelentette, hogy módosítja a szolgáltatása árazását, de csak a kisebb, és kizárólag európai szolgáltatók számára. Ettől még azonban a nagyobb felhős versenytársak, mint a Google és az Amazon hátrányba kerültek, így az európai felhőinfrastruktúra-szolgáltatók szakmai szövetsége, a CISPE (amelynek tagja többek közt az Amazon AWS, az Aruba és az OVHcloud is) szerint a módosítás nem volt elegendő, és nem hoz lényegi változást a versenyellenes magatartás kezelésében.
Ez utóbbi álláspontjához a Reuters tudósítása szerint továbbra is ragaszkodik a szervezet.