Twitter-alternatíván dolgozik a Meta
Decentralizált közösségi platformon dolgozik a Meta, ami valamilyen módon kapcsolódhat az Instagramhoz.
Miközben szemünk előtt repedeznek a Twitter tartóbástyái, a Meta az alkalmat kihasználva egy decentralizált közösségimédia-platformot fejleszt a háttérben, amiről már hivatalosan a Platformer számára is beszélt. A szolgáltatást a csiripes mikrobloghoz hasonlóan rövid szöveges bejegyzések megosztásához szánják, ezzel közvetlen versenytársként pozicionálva a projektet. Az eddig rendelkezésre álló kevés információ alapján az új felület valamilyen módon az Instagramhoz kapcsolódhat, és a képmegosztón létrehozott bejelentkezési adatokkal lehet majd hozzáférni.
Az egyelőre P92 kódnéven említett alkalmazás kompatibilis lesz az Activity Pubbal, azzal a decentralizált protokollal, amit a másik nyílt forráskódú Twitter-alternatíva, a Mastodon használ. Decentralizált platform lévén a felhasználók különböző szerverekhez csatlakozhatnak, illetve újabbakat hozhatnak létre saját céljaiknak, de egy fejlesztésnek köszönhetően a különálló szigetekként létező más szerverekre is lehet majd valamilyen módon üzeneteket közvetíteni – árulták el belsős források.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
Induláskor a „P92” funkciókészlete nagyban hasonlíthat a Twitteréhez, de csak később bővülhet kommentelési, illetve privát üzenetküldési lehetőséggel. A jelentés alapján nem csak a bejelentkezési adatok terén lehet szoros a kapcsolat az Instagrammal, de a szolgáltatás valamilyen módon kiaknázhatja a képmegosztón gyűéő adatokat is, így a profilképeket, követőket, neveket. A Meta fogalmazása szerint szeretnének egy olyan különálló teret kialakítani, ahol az alkotók és a közéleti személyiségek könnyedén oszthatják meg az érdeklődési köreikbe vágó aktuális történéseket és érdekességeket.
A Twitter egyre több technikai problémával küzd, mióta Elon Musk átvette a platform vezetését, az utóbbi időszakban két hosszabb szolgáltatáskimaradás is volt. Az üzemeltetést nehezíti a rendelkezésre álló szakemberek száma, főleg azóta, hogy Musk elbocsátotta a cég alkalmazottainak 75 százalékát, beleértve kulcsfontosságú mérnököket. A felhasználók egy része ezért láthatóan alternatívák után nézett, ebben az időszakban futott fel a Mastodon népszerűsége, így láthatóan lyuk keletkezett, amit a Meta sem rest kihasználni.