Bezárja mintegy százfős budapesti irodáját a Gameloft
Váratlan bejelentést kaptak múlt héten a Közraktár utcai stúdió dolgozói, még kisebbre zsugorodik a világszintű mobilfejlesztés hazai jelenléte.
A szerte a világon több tucat stúdiót birtokló francia Vivendi médiavállalat 2016-ban vásárolta fel az 1999-ben alapított Gameloft játékstúdiót, aminek élére január negyedikén érkezett új vezérigazgató. A pozícióra választott Alexandre de Rochefort új korszakot ígért a Gameloft életében, melynek részeként átszervezést lengetett be, de ennek részleteit akkor még nem ismertették.
Vélhetően ennek a reorganizációs folyamatnak a része, hogy a francia vállalat felszámolja a körülbelül 90 főt foglalkoztató budapesti irodát, ezzel pedig még kisebbre zsugorodik a világszintű mobiljáték-fejlesztés hazai jelenléte. A leépítésről iparági források útján értesült HVG szerint a munkatársakkal március elsején közölték, hogy megszűnik munkahelyük. Forrásunk elmondása alapján jelenleg még zajlanak az egyeztetések a cégen belül, hogy meddig maradhatnak, egyelőre hivatalos felmondást nem kaptak.
A döntés hátterével kapcsolatban kérdéseket küldtünk a francia anyacég PR és kommunikációs menedzserének, amennyiben választ kapunk, cikkünket frissítjük.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
A LinkedIn szakmai közösségi oldalon és Twitteren már több felszabaduló szakember jelezte, hogy nyitott az új lehetőségekre és munkahelyet keres. A hír láthatóan váratlanul érte a csapatot, ami érthető annak fényében, hogy másfél hete még a legnagyobb hazai játékfejlesztő konferencián, a Budapest Game Dev Dayen adtak elő a munkatársak. Egy játékfejlesztő a Twitteren osztotta meg, hogy a március elseji bejelentés teljesen váratlanul érte, főleg miután egy költözés miatt hozzá kellett nyúlnia a megtakarításaihoz.
A 2012 óta működő Gameloft Budapest olyan játékokon dolgozott, mint a City Mania vagy a Dragon Mania Legends, utóbbi cím több mint 50 millió letöltéssel a stúdió legsikeresebb termékei közé tartozik, de a nevéhez köthető az Asphalt, valamint több Disney és Marvel franchise-hoz tartozó mobiljáték is.