Tovább erősít felhőben a Google
Hat további régióval bővül a Google Cloud, illetve használhatóvá válik az Intel és a Google által közösen tervezett, adatközpontokba szánt chip is.
A Google anyavállalat Alphabet július végén tette közzé legutóbbi negyedéves jelentését, ami többek közt azt mutatta, hogy az Amazon és a Microsoft uralta harcmezőn próbálkozó cloud részleg továbbra sem hoz nyereséget, és láthatóan nem térülnek meg a belétolt összegek: a második negyedévben 6,28 milliárd dollár bevételt termelt (6,41 milliárd dollár helyett) 36 százalékos növekedéssel, és 858 millió dolláros veszteséget könyvelt el, ami a tavalyi év azonos időszakában 591 millió dollár volt. A cégvezér Sundar Pichai szerint a felhőpiac még mindig formálódik, és továbbra is nagy lehetőségeket látnak benne.
A cég az idei Google Cloud Next konferencián körvonalazta, hogy ennek ellenére miképp próbál erősödni a piacon. Az elhatározások közt szerepel többek közt, hogy a Google szeretné elérhetőbbé tenni saját eszközeit a partnerek számára, hogy szoftvereiket integrálhassák a Google Cloud platformra, új fejlesztésekkel bővül az Office programcsomaggal versenyezni kívánó Workspace termékcsalád.
A keresőcég szeretne több hangsúlyt fektetni a szoftverellátási lánc biztonságára is, amire válaszként bejelentette a Software Delivery Shieldet, ami a közlemény szerint a fejlesztők, devopsok és biztonsági szakemberek kezébe ad olyan moduláris eszközöket, amelyekkel biztonságosabban fejleszthetnek alkalmazásokat.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A cég ezúttal egy jelentősebb bővítés keretén belül további hat régióban bővíti infrastruktúráját: Ausztriában, Csehországban, Görögországban, Norvégiában, Afrikában és Svédországban létesít központokat, korábban pedig már bejelentette a 2023-ban induló párizsi, madridi, columbusi és dallasi bővítést. A Google Cloud ezzel már 41 régióban lesz jelen, ami nem meglepő annak fényében, hogy egyre több országban szempont az adatszuverenitás és az adatok helyi tárolása, így a felhőszolgáltatóknak helyileg is versenyképessé kell válniuk az igények kielégítésével.
Az eseményen az Intel vezetője bejelentette, hogy a Google-lel közösen piacra dobnak egy tervezett chipet is, ami hatékonyabbá és biztonságosabbá teszi majd az adatközpontok működését. A „Mount Evans” kódnéven fejlesztett E2000 chip számos feladatot átvesz majd a központi feldolgozóegységtől, és biztonsági szempontból előnyösebb lesz azon ügyfelek számára, akik a felhőben esetleg közös CPU-n osztoznak. Az Intel vezetője hozzátette, hogy bár a Google-lel közösen tervezték a komponenst, azt más ügyfeleknek is árusíthatják.