A felhőszolgáltatók körmére néz Nagy-Britannia
Ágazati vizsgálatot indít Nagy-Britanniában a felhőszolgáltatások piacának felmérésére az illetékes hatóság, az Ofcom. A szervezet azt próbálja kideríteni, hogy a szegmens három domináns szereplőjének működése jogszabályba ütköző módon torzítja-e a versenyt.
Tüzetes vizsgálatnak veti alá a felhőszolgáltatók működését Nagy-Britanniában a helyi médiahatóság, az Ofcom. A szervezet keddi közleményében előrevetítette, hogy elsősorban a piac három nagy szereplőjét, az Amazont (AWS), a Google-t (Google Cloud) és a Microsoftot (Azure) kívánja nagyító alá venni. Az ágazati vizsgálat várhatóan egy éven belül lezárulhat majd, annak megállapításaitól függően dönt a továbbiakról a szervezet.
A most bejelentett ágazati vizsgálat az Ofcom átfogó, digitális piacokat és digitális fejlettséget feltérképező akciósorozatának a részét képezi, és hangsúlyozottan nem jelenti azt, hogy az érintett piacokkal egyébként súlyos, azonnali intézkedést kívánó probléma lenne.
Az Ofcom a felhőszolgáltatókon kívül így többek közt az jövőre az azonnali üzenetküldő alkalmazások, az okostévék és az okoshangszórók szegmensében is átfogó ágazati vizsgálatokra készül.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A brit piacon - akárcsak a globális összesítésben - az Amazon jelenleg kényelmesen piacelső az AWS-sel, míg a Microsoft a második pozíciót foglalja el, míg a Google a dobogó legalsó fokán áll. A három cég az Ofcom szerint összességében a mintegy 15 milliárd angol fontot (16,8 milliárd dollárt) érő piac nagyjából 81%-át tartja a kezében.
Nagy-Britanniában a felhőszolgáltatók anyavállalatai olykor más ügyek kapcsán az elmúlt időszakban többször is a helyi hatóságok, így elsősorban az illetékes versenyhatóság, a Competition and Markets Authority célkeresztjébe kerültek már. Az Ofcomot jelölték meg ezzel együtt a britek új, a korábbinál sokkal szigorúbb, online tartalmak elérését szabályozó rendeletének, az Online Safety Billnek a betartatásával, az új jogszabály azonban a brit kabinet átalakítása miatt végül nem lépett hatályba és kérdéses, hogy eredeti formájában valaha aláírja-e Liz Truss miniszterelnök.