Újra próbálkozna a szerverpiacon a Qualcomm
Ismét nekifutna az ARM-alapú adatközponti termékek fejlesztésének és gyártásának a Qualcomm, hogy bevételeit ezzel is valamelyest függetlenítse az éppen gyengélkedő okostelefon-szegmenstől.
Vadonatúj termékkel térne vissza a szerverpiacra a világ egyik legnagyobb chipgyártója, a Qualcomm. Az amerikai cég korábban többször is próbálkozott ebbe a szegmensbe betörni, mindannyiszor sikertelenül, mostanra azonban a vállalatnak elemi érdekévé vált, hogy az elsődleges felvevőpiacnak számító, erősen a fogyasztói költésekre utalt okostelefon-piac mellett más szegmenseket is ki tudjon szolgálni.
A Bloomberg bennfentes forrásaira hivatkozva arról ír, hogy a cég a tavaly mintegy 1,4 milliárd dollárért felvásárolt, többségében Apple-veteránok által létrehozott Nuvia fejlesztéseit próbálja az ARM-os adatközponti teremékekbe átültetni. A Qualcomm aktívan keresi a potenciális partnereket ehhez, illetve a tudósítás szerint már talált is egy potenciális érdeklődőt az Amazon felhős üzletága, az Amazon Web Services személyében.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A Qualcomm évek óta próbál betörni a szerverpiacra különböző ARM-alapú megoldásaival. A szép reményekkel indult, 2017-ben bemutatott Centriq 2400 család azonban éppúgy bukásra lett ítélve, mint számos más gyártó (Applied Micro, Broadcom, AMD) hasonló próbálkozása.
A kudarc oka nagy részt az Intel igen agresszív stratégiájában is keresendő, a domináns, a piacot magának tartogató gyártó roppant agresszív megelőző csapásokkal gátolta meg az ARM piacszerzését, a Xeon D családdal vagy az Atom magok szerveres implementációjával (Avoton és Centerton família) minden versenyelőnyüktől megszabadította a konkurenciát.
A gyártó végül tavaly novemberben ambiciózus tervekről számolt be a Nuvia-akvizíció kapcsán, kijelentve, hogy elkerülhetetlen az ARM-vonal PC-s térhódítása. Alighanem az akkor emlegetett Phoenix kódnevű fejlesztésre épülnének a cég szerverpiaci termékei, melyekről konkrétumokat továbbra sem tudni, miként a Qualcomm PC-s processzorainak megjelenése kapcsán sem látott napvilágot azóta új részlet.