Elvenné a patch keddek nyűgjét a rendszergazdáktól a Microsoft
Mostantól elérhető a Windows 10 és 11, valamint az Office (nagy)vállalati verzióit használó cégek számára a szoftverjavítások és a funkciófrissítések automatizálását segítő Windows Autopatch szolgáltatás.
A jövőben jóval kevésbé lehet meghatározó a (nagy)vállalati rendszergazdák naptárában a Microsoft szokásos patch keddje, miután a cég az eredeti terveknek megfelelően a hét elejétől globálisan elérhetővé tette a Windows 10, 11 és az Office irodai csomag vállalati kiadásait használó felhasználók részére a Windows Autopatch szolgáltatást.
A szolgáltatás a nevéhez hűen gyakorlatilag teljesen automatizálttá teszi a szoftverfrissítések (beleértve a biztonsági frissítéseket, az eszközillesztő- és firmware-frissítéseket és a Microsoft 365 appok frissítését) terjesztését a vállalati infrastruktúrán belül. A szoftvercég szerint az IT-adminisztrációs csapatnak a Windows Autopatch bekapcsolását követően nem kell elvégeznie a szokásos tervezési, tesztelési és bevezetési fázisokat, mivel a rendszer azt automatizáltan végzi.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A Windows Autopatch működési modellje során a szoftverfrissítések terítése kapcsán a vállalati klienseket négy csoportba kategorizálja. Az első csoportba csupán néhány kliens kerül, melyeken a tesztelés zajlik, ezt követi egy első körös csoport, mely a teljes kliensállomány (üzem)biztonsági szempontból legkritikusabb 1%-át tartalmazza, a harmadik hullámba az eszközök további 9%-a kerül, majd a maradék 90%-ot egy szegmensben frissíti le a rendszer.
A frissítési fázisokat a Windows Autopatch háttérrendszer folyamatosan, automatikusan monitorozza és validálja, valamint dönt a továbblépésről. A kliensek kiesését és új kliensek bekerülését szintén automatikusan kezeli a rendszer.
A Windows Autopatch automatikus leállítás és visszaállítás (rollback) funkciókat is kínál, amennyiben az újonnan telepített frissítések bármilyen szinten problémát okoznának. A rendszer Azure AD és hibrid Azure AD környezetben használható, használatához ezen felül legalább Windows 10/11 E3 vagy magasabb szintű vállalati licencre van szükség.