Brutálisat nőtt a Samsung profitja a memóriachipek miatt
A memóriachipek iránti kiugró kereslet ismét rekordprofithoz segítette a Samsungot, a Galaxy S22 csúcsmobilokat is kapkodták a vásárlók.
A Samsung Electronics március 31-én véget ért első idei negyedévében 77,8 billió koreai won, azaz körülbelül 61,3 milliárd dolláros árbevételt könyvelhetett el, ami 19 százalékos emelkedés 2021 első három hónapjához viszonyítva. A működési profit 11,1 milliárd dollárnak megfelelő koreai won volt, ami 51 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbi értéket. A DX (Device eXperience) divízió a legmagasabb bevételt érte el 2013 óta, míg a DS (Device Solutions) részleg is történelmi csúcsot döntött a negyedéves bevétel tekintetében. A vállalat összbevételét továbbra is a szervertermékekbe és különböző lakossági- és vállalati megoldásokba kerülő memóriachipek iránti fokozott kereslet húzta fel, a lapkák eladásai 39 százalékkal lőttek ki 15,8 milliárd dolláros bevételt generálva.
A Samsung mobilüzletága is jelentősen profitált a legújabb csúcskészülékekből, főleg a februárban bemutatott Galaxy S22 Ultra zászlóshajó eladásaiból, ami jól jelzi a piac 5G-s készülék iránti igényét. Az orosz-ukrán háború miatt a Samsung beszüntette készülékei forgalmazását a két országban, de ez jelentős hatással nem bírt az eredményre, mivel az eladások összesen két százalékot tesznek ki az összforgalomból.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
Összességében a vállalat minden részlege éves szintén növekedésről számolt be bevétel és üzemi nyereség terén is, a Samsung Display a QD panelekkel, a tévékért felelős Visual Display Business részleg a Neo QLED és Super BIG TV-kel tarolt.
Az elektronikai gyártó kiemelte, hogy továbbra is borúsak a kilátások az ellátási láncot érintő hosszúra nyúlt nehézségek miatt, így hamarosan érezhető alkatrészhiány jelentkezhet. A cég közlése szerint az év további részében a chip- és képérzékelő komponensei készletének növelésére fog összpontosítani, és azt is megjegyezte, hogy az okostelefonok kapcsán gyengülő eladási számokra számítanak az elhúzódó geopolitikai konfliktusok és egyes területeket érintő lezárások kapcsán, ami miatt a beszállítók nagy bizonytalansággal néznek szembe.
A Canalys elemzőcég szintén azt jelezte előre, hogy a hagyományos időszaki keresletcsökkenés mellett ezek a tényezők is alakítani fogják a piacot. Mindezek ellenére a Samsung továbbra is vezeti az okostelefonpiac globális eladási listáját az első negyedévben, megelőzve az Apple-t.