Jelentős létszámleépítésbe kezd az ARM
Alig több mint egy hónappal a félvezetőipar eddigi legnagyobb potenciális felvásárlási tranzackiójának meghiúsulása után az egyik értintett fél, a Softbak többségi tulajdonában lévő ARM bejelentette, kénytelen több száz munkavállalót elbocsátani.
Nem szolgált jó hírekkel az ARM frissen kinevezett vezérigazgatója, Rene Haas a dolgozóknak küldött hétfői körlevelében. Miután végérvényessé vált, hogy az Nvidia-val kötött, a cég felvásárlásáról szóló előzetes megállapodás alapján nem jöhet létre az üzlet, a cégvezetés arról döntött, hogy a munkavállalók mintegy 12-15%-ának búcsút int a következő időszakban. A cégnek globálisan mintegy 6500 dolgozója van, a brit sajtó szerint elbocsátások elsősorban az angol és az amerikai részlegek munkavállalóit érinthetik.
Az ARM és az Nvidia 2020-ban bejelentett megaüzlet kapcsán már a kezdetek során komoly aggályokat fogalmaztak meg egyes piaci szereplők, illetve más szakmai érdekeltek, kiemelve, hogy azáltal, hogy az Nvidia-hoz kerül, megszűnhet az ARM függetlensége, mely számos olyan részpiacon, ahol az Nvidia is jelen van termékeivel a verseny jelentős torzulásához vezethetne. Noha az Nvidia több alkalommal is igyekezett ennek ellenkezőjéről győzködni a versenyjogi szerveket, a jelek szerint mégsem sikerült célt érnie.
A Gitlab mint DevSecOps platform (x) Gyere el Radovan Baćović (Gitlab, Data Engineer) előadására a november 7-i DevOps Natives meetupon.
Végül február 8-án vált egyértelművé, hogy az ügylettel kapcsolatos szabályozói és iparági ellenállás miatt nem jöhet létre a tranzakció. A kudarcba fulladt üzletnek azonnali anyagi és személyi következményei is lettek, így távozott az ARM éléről az a Simon Segars, aki 2013 és 2022 februárja között irányította a céget, emellett az Nvidia 1,25 milliárd dollárnyi bánatpénzt is kénytelen volt fizetni a Softbanknak.
A további terveket illetően a Softbank már februárban közölte, hogy a tőkebevonás érdekében most az ARM tőzsdére vitele jelentheti az egyetlen további opciót, mely együtt járhat a működés optimalizálásával, ez pedig kihatással lesz az azokon a területeken dolgozókra, melyek az ARM jövőbeni sikerei érdekében kevésbé számítanak kritikusnak.