Újabb felvásárlással erősíti bérgyártói ambícióit az Intel
Nem szegte kedvét az Intelnek, hogy nem jött össze a Globalfoundries-üzlet, a cég lassan de biztosan tovább építgeti a bérgyártó-szegmenst, ezúttal egy kisebb piaci szereplő, a Tower Semiconductor felvásárlásával.
Tovább bővíti bérgyártó-kapacitását az Intel, mely ezúttal akvizíció útján juthat hozzá a piac egy kisebb szereplőjéhez, az izraeli Tower Semiconductorhoz. A felek által kedden bejelentett akvizíció része annak a (dollárban kifejezve) százmilliárdos beruházási stratégiának, mellyel az amerikai chipgyártó igyekszik felvenni a versenyt a piac ázsiai nagyágyúival, a TSMC-vel és a Samsunggal.
A Tower teljes részvénypakettje a mai bejelentés értelmében 5,4 milliárd dollárnyi készpénzért cserélhet gazdát hamarosan, mely csaknem kétmilliárd dollárnyi pluszt jelent a hétfői záróértékhez képest. A Tower felvásárlásával az Intel elsősorban az autóiparban, az orvosi eszközökben és a légijárművekben használt analóg félvezetők gyorsan bővülő szegmensében szerezhet kompetenciát.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
Az Intel bérgyártói ambíciói kapcsán korábban is világossá tette már, hogy kész akvizíciókkal piacot szerezni magának, jóllehet ennek a tervnek eddig kevés eredménye volt látható. Egyes korábbi pletykák szerint a cég 2021-ben a Globalfoundries menedzsmentjével is leült tárgyalni egy potenciális, akkor 30 milliárd dollár értékűre becsült akvizícióról, ám a Globalfoundries tavaly nyári tőzsdére vitele azt sugallta, hogy a tárgyalások sikertelenül zárultak.
Az Intelnek mindenesetre többek közt a mostani akvizíciós ügylet segítségével is feltett szándéka meghatározó szereplővé válni a bérgyártós piacon, konkurenciát állítva a TSMC-nek és a Samsungnak. Bár a chipgyártó korábban is kínált ilyen szolgáltatást, nagyon kevesen éltek a lehetőséggel.
A vállalatot éppen egy éve vezető Pat Gelsinger ugyanakkor részben a bérgyártásban látja vállalata jövőjét. Ennek oka, hogy a termelési volumen számottevő emelése hozzájárulhat az egyre növekvő kutatási és fejlesztési költségek minél gyorsabb megtérülésében.