:

Szerző: HIRDETÉS

2021. december 8. 12:46

Példátlan digitalizációs projektre vállalkozik a Magyar Bankholding

Iránymutató fintech-szolgáltatások, digitális bankolás, startup-szerű szervezettel, de nagybanki háttérrel - ezekkel az ambiciózus célokkal indult útjára a Magyar Bankholding Zrt. digitális transzformációs projektje, mely három magyarországi nagybankot szinte a nulláról épít újra, gyúr egybe egyetlen modern, korszerű szolgáltatásokat kínáló pénzintézetté.

A nagy nevű, zömében külföldi fintech vállalkozások különféle szolgáltatásait ma már globálisan óriási tömegek veszik igénybe, nem véletlenül. A platformok teljesen újragondolták a pénzmozgás intézményét, melyhez ráadásul minden korábbinál egyszerűbb, jobban kezelhető, modern felületet is biztosítanak a felhasználóknak, többnyire mobilos alapokon. Ám idővel ezek a cégek is korlátokba ütköznek, a növekedés egy bizonyos fázisában kénytelenek banki licencet kiváltani, netán egy bankkal összefogni az igazán jövedelmező szolgáltatások (például hitelezés) bevezetése során.

Arra azonban viszonylag kevés példát találni, amikor egy nagybank saját működését újraszervezve a legjobbat próbálja kihozni a banki háttér és a technológia találkozásából. Márpedig éppen ez a cél az újonnan alakult Magyar Bankholding Zrt-nél, mely az MKB Bank, a Budapest Bank és a Takarékbank egyesítésével jön létre egy idén márciusban meghirdetett, ötéves stratégia eredményeként.

Ennek az újraszervezési folyamatnak, stratégiának szerves részét képezi az újonnan létrejövő bank - mely hazánk második legnagyobb kereskedelmi pénzintézete - új, felhő központú platformokra helyezése, jövőtálló, modern technológiákkal, a fintech startupokra jellemző szemlélet mellett. 

A fejlesztések célja, hogy a létrejövő univerzális nagybank Magyarország legmodernebb pénzügyi szolgáltatójává váljon, amihez rugalmas, a piaci igényekhez gyorsan alkalmazkodó megoldásokat, flexibilisen kombinálható digitális termékeket vezet be.

magyarbankholding_1

A bankcsoport mindehhez a legjobb hazai vagy akár külföldi szakembereket igyekszik magához vonzani, akik egy olyan léptékű projektben dolgozhatnak a következő években, melyhez hasonlót sem hazánkban, sem a régióban nem vezényeltek le ezelőtt. A bankcsoport technológiai transzformációját dr. Vinnai Balázs és Pecsenye Roland, a digitális banki szektor nemzetközi szinten elismert szakemberei irányítják.

Vinnai a digitális banki termékekkel és webes alkalmazásokkal foglalkozó, igazi startup sikertörtének számító IND Group alapítójaként vált ismertté, illetve szintén alapítója volt a Codecool programozóiskolának. Pecsenye Roland vállalatvezetőként, mentorként és befektetőként több sikeres vállalkozás (köztük az IND Group) felvirágoztatásában vett részt az elmúlt két évtizedben, illetve jelentős globális tapasztalatokkal rendelkezik a fintech fókuszú M&A befektetési tanácsadás területén.

A Magyar Bankholding projektje a kisebb léptékű fintech-fejlesztésekhez képest jóval hosszabb távra tervezve keres egyebek mellett Scrum Mastereket, DevOps mérnököket, iOS és Android fejlesztőket és UX-szakembereket. A cégnél ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy a hosszú távú szemlélet részeként "saját nevelésű" juniorokat is alkalmazni kívánnak a jövőben. A csapat agilis módszertannal, akár kéthetes fejlesztési ciklusokban építi majd fel a bankcsoport digitális platformját és megoldásait.

A jövő bankolási élménye mindemellett újszerű módon épül: a terméket megalkotó csapat létrehozta Isaac Asimov híres regényciklusa nyomán a Foundation mozgalmat, mely azokat a magyar és nemzetközi technológiai szakembereket, fintech specialistákat, designereket és termékfejlesztési menedzsereket tömöríti, akiknek missziója, hogy Közép-Európa legjobb ügyfélélménnyel rendelkező banki világát építsék fel. A bankcsoport víziójáról és a nyitott pozíciókról a Foundation weboldalon található bővebb információ.

[A Magyar Bankholding Zrt. megbízásából készített, fizetett anyag.]

a címlapról