Szerző: Koi Tamás

2021. szeptember 8. 10:02

Transzatlanti irányban erősít a Deutsche Telekom

Egyszerre növeli befolyását a tengerentúlon a Deutsche Telekom és vonul ki egy fontos nyugat-európai piacról: a cég további részesedést szerez a T-Mobile USA-ban, és távozik Hollandiából.

Hétmilliárd dollár értékű részvénycsere-megállapodás részeként kivásárolja a japán SoftBank részesedésének jelentős részét a T-Mobile USA-ban a Deutsche Telekom. A német távközlési multi kedden bejelentette, hogy ezzel párhuzamosan az előkészítési fázis lezárását követően értékesíti holland leányvállalatát, ezzel fennállása óta először visszavonulót fúj egy fontos nyugat-európai piacról.

Előbbi tranzakció révén a Deutsche Telekom a Sprintet nemrég beolvasztó T-Mobile USA 48,4%-át birtokolja majd (üzletrésze 5,3%-kal nő), vagyis a teljes kontrollhoz már szinte csak egy hajszál hiányzik majd, melyet várhatóan részvényvisszavásárlási program és/vagy az opciós jog további kihasználásával el is ér majd a tervek szerint a közeljövőben.

hottges

Introvertáltak az IT-ban: a hard skill nem elég

Már nem elég zárkózott zseninek lenni, aki egyedül old meg problémákat. Az 53. kraftie adásban az introverzióról beszélgettünk.

Introvertáltak az IT-ban: a hard skill nem elég Már nem elég zárkózott zseninek lenni, aki egyedül old meg problémákat. Az 53. kraftie adásban az introverzióról beszélgettünk.

Az amerikai érdekeltség irányításának megszerzése nem véletlenül képez prioritást a Deutsche Telekomnál. A T-Mobile USA adja a cégcsoport árbevételének mintegy 60%-át, illetve ez egyben a legnagyobb profittermelő képességgel rendelkező leányvállalat a csoporton belül.

A Deutsche Telekom ezzel párhuzamosan bejelentette, hogy megállapodott egy kéttagú pénzügyi befektető konzorciummal a T-Mobile Netherlands, vagyis a holland leányvállalat értékesítéséről. Az 5,1 milliárd eurós (6,1 milliárd dolláros) ügylet érdekessége, hogy az egyik befektetőpartner, a Warburg Pincus első embere az a Rene Obermann, aki jelenlegi vezérigazható, Timotheus Höttges elődje volt a Deutsche Telekomnál.

A cégcsoporton belül a holland leányvállalat mindig is egyfajta mostohagyereknek számított, melyet a cég egyszer már megpróbált eladni, majd később hiába olvasztotta be a Tele2-t, ezzel sem sikerült megközelítenie a két nagyobb piaci szereplőt, a KPN-t és a Liberty Globallal összebútorozott Vodafone-leányvállalatot, a VodafoneZiggo-t.

a címlapról