Szorongatják a versenytársak a Netflixet
Ahogy az várható volt, egyre intenzívebb versenyhelyzetben kell helyt állnia a világ legnagyobb sVOD-szolgáltatójának, legfőképpen a tengerentúlon. A Netflix hiába nőtt nagyot tavaly a pandémia révén, vele nőttek a versenytársak is, illetve túl is nőtték.
Bár tavaly kifejezetten erős évet zárt a globális sVOD piac, vele pedig a piacvezető Netflix a koronavírus világjárványnak köszönhetően, a céget a honos piacán sikerrel szorították vissza a versenytársak - derül ki egy friss felmérésből. Ez alapján a vállalat 2020-ban 31%-ot veszített piacrészesedéséből az Egyesült Államokban, ugyanakkor egyelőre tartja stabil piacvezető pozícióját.
A statisztikák alapján a tengerentúlon a Netflix 20%-os piaci részaránnyal továbbra is a mezőny élén helyezkedik el, mögötte a második az Amazon Prime Video 16%-os, harmadik pedig a Hulu 13%-is részesedéssel. A régi-új kihívók közül az HBO Max és a Disney+ rendelkezik számottevő bázissal az országban, előbbi az sVOD-piac 12%-át, utóbbi 11%-át birtokolja. A kompetitív környezetet jól szemlélteti, hogy a Netflix egy évvel ezelőtt piacvezetőként 29%-os részarányt birtokolt.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A fentiek alapján nem véletlen, hogy a tavalyi évben új mérföldkőhöz ért, 200 millió fizetős ügyféllel rendelkező Netflix az utóbbi években egyre nagyobb hangsúlyt fektet a külföldi piacok meghódítására. A növekedést egyébként jellemzően már az Amerikán kívüli régiók adják a cégnek, tavaly az új ügyfelek 83%-a már nem Észak-Amerikából érkezett - a Netflix ennek megfelelően jelentős összegeket költ a lokális tartalomelőállításra és a tartalmak lokalizálására is.
A vállalat tavaly év végére egy másik, fontos mérföldkőhöz is elért, így a globális előfizetői bázis ma már kellően nagy ahhoz, hogy az újonnan készülő exkluzív produkciókat a Netflix önerőből, külső finanszírozás nélkül le tudja gyártani, ezzel megállt a vállalat több mint egy évtizede tartó adóssághalmozása.