A lassú hálózat miatt perlik a szolgáltatókat Koreában
Csoportos kereset indulhat a három nagy dél-koreai mobilszolgáltató ellen tavasszal, miután több száz előfizetőnél betelt a pohár, amiért a mobilcégek által üzemeltetett 5G-s hálózatok nem nyújtották az elvárt szintet, miközben jelentős felárat kellett fizetni a hozzáférésért.
Előfizetők egy csoportja perelheti a három nagy dél-koreai mobilszolgáltató, az SK Telecomot, az LG Uplust és a KT-t, mivel szerintük a cégek a reklámokban és egyéb marketinganyagokban szereplő állításokhoz, ígéretekhez képest jelentősen gyengébb paraméterekkel rendelkező 5G-s hozzáférést adtak el nekik, a 4G-s hozzáférésekhez képest jelentős felárért cserébe - írja riportjában a helyi Yonhap hírügynökség.
A csoportos keresethez a jogi képviselők jelenleg is várják újabb panaszos előfizetők jelentkezését - eddig már ezren csatlakoztak az eljáráshoz, melynek legfőbb eleme egy kompenzációs követelés, ami egymillió wonról (nagyjából 275 ezer forintról) szól - az ügyfelek ezzel lényegében azt az összeget szeretnék visszakapni, melyet a két évig tartó hűségidő alatt fizettek szolgáltatójuknak az 5G-s elérésért.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Dél-Korea a világ egyik legfejlettebb mobilpiacának tekinthető, ahol az új generációs hálózatok építése az elsők közt kezdődött meg, így az 5G-s kereskedelmi szolgáltatás már két éve elindulhatott az országban, azóta pedig jelentős mértékben bővült a hálózatok lefedettsége. A helyi információtechnológiáért felelős tárca közlése szerint januárban mintegy 12,87 millió 5G-s mobilelőfizetést kezeltek az operátorok, ami a teljes előfizetői bázis 18,2 százaléka.
Az ázsiai ország mobilpiaca nem csak az egyik legfejlettebb, hanem egyben az egyik legdrágább is a világon, így például eleinte az 5G-s csatlakozási lehetőségért cserébe átlagosan 50 ezer koreai won (kb. 14 ezer forint) felárat kellett fizetniük az ügyfeleknek, ám a csoportos kereset mögött álló jogászok szerint ők sem az ígért sávszélességet, sem a megfelelő hálózati lefedettséget nem kapták meg pénzükért cserébe.
A bevezetés óta eltelt időben ugyanakkor a szolgáltatók a folyamatos fejlesztés mellett fokozatosan igyekeztek elérhetőbbé tenni az 5G-s hálózatokat, így a penetráció növelésének érdekében azóta a hozzáférés felárát is jelentősen csökkentették.