Furcsa helyre kerültek BlackBerry-szabadalmak
Kanada nemzeti büszkesége, a mobilbiztonság és hatékonyság egykori alfájának és omegájának számító BlackBerry öt éve nem gyárt okostelefonokat, ugyanakkor továbbra is birtokában van számos olyan technológiának, szabadalomnak, melyek egyes piaci szereplők számára értéket képviselhetnek,
A kanadai BlackBerry - az okostelefon-piac egykori ikonikus szereplője - a hét elején hivatalosan is megerősítette azokat a lapértesüléseket, melyek szerint a cég 90, okostelefonok működéséhez köthető szabadalmat adott el a kínai Huawei Technologiesnek. A vállalat 2016-ban hagyott fel az okostelefonok gyártásával, miután piaci részesedése gyakorlatilag hibahatáron belülre került, a BlackBerry okostelefonok ugyanakkor ezt követően sem tűntek el, illetve tavalyi hírek szerint idén is láthatunk majd új készüléket az ikonikus márka égisze alatt.
A szabadalmi jogok átruházása kapcsán a BlackBerry közölte, egy rendkívül szűk körű portfóliót érintő tranzakcióról van szó csupán, melyet az illetékes hatóságok még tavaly engedélyeztek, ennek megfelelően a kínai fél tavaly decemberben hozzájutott az érintett technológiákhoz.
A kanadai cég - mely mostanra kizárólag szoftveres megoldásokat fejleszt és értékesít - az előző évtized közepe óta igyekszik pénzt csinálni az okostelefonokhoz tartozó bejegyzett szabadalmakból, egy 2014-ben létrejött divíziónak gyakorlatilag csak az a feladata, hogy ezeket a jogokat eladja vagy licencelje.
Modern SOC, kiberhírszerzés és fenntartható IT védelem (x) Gyere el meetupunkra november 18-án, ahol valós használati eseteken keresztül mutatjuk be az IT-biztonság legújabb trendjeit.
A mostani tranzakció ugyanakkor különösen szenzitív területet érint a Huawei észak-amerikai megítélése miatt, egyes szakértői vélemények szerint ugyanis nem túl szerencsés értékes szabadalmakat átruházni egy olyan cég részére, mely deklaráltan nemzetbiztonsági kockázatot jelentő entitásnak számít az Egyesült Államokban.
A BlackBerrynek ugyanakkor nem ez az első komolyabb üzlete kínai szereplőkkel, így a társaság az okostelefon-gyártás befejezését követően elsőként a kínai TCL-nek licencelte a BlackBerry márkanevet, mely 2017-től 2020-ig gyártott szederlogós készülékeket - mérsékelt sikerrel. A licencidőszak lejártát követően a felek nem hosszabbították meg a megállapodást, ugyanakkor idén így is piacra kerülhet legalább egy új BlackBerry modell, egy amerikai startup, az OnwardMobility révén.