Belső feszültséget okoz a Google-nél a rendőrség támogatása
Petíciót írnak a Google alkalmazottai a vállalat vezetésének azért, hogy a cég azonnali hatállyal függessze fel az amerikai rendvédelmi szervekkel történő együttműködését.
Több mint 1650 google-alkalmazott aláírta már azt a petíciót, melyben a dolgozók azt követelik, hogy a vállalat azonnali hatállyal függesszen fel minden együttműködést az amerikai rendvédelmi szervekkel. A vállalat vezérigazgatójának, Sundar Pichai-nak címzett levélben többek közt arra hívják fel a figyelmet az aláírók, hogy a rasszizmus elleni küzdelmet nem kizárólag a szavak útján kell folytatni, hanem le kell építeni az azt támogató intézményrendszert.
A tiltakozó dolgozók így egyebek mellett arra szólítják fel a cégvezetést, hogy szüntessék meg a clarkstowni-rendőrőrssel kötött, GSuite-szolgáltatáscsomagra vonatkozó keretmegállapodást, illetve az arizonai sheriff hivatalának indirekt támogatását. Clarkstown nem véletlenül került a tiltakozók célkeresztjébe, a helyi rendőrség ugyanis 2015-ben a vádak szerint illegális módszerekkel figyelte meg a helyi Black Lives Matter mozgalom egyes tagjait, míg az arizonai hivatal ugyanezt tette az amerikai és mexikói határt átlépő civilekkel.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
A dolgozók ezzel együtt kétarcú politikával vádolták meg a Google-t, illetve annak anyacégét, az Alphabetet, mely az Egyesült Államokban több mint öt hete fellángolt tüntetés- és zavargássorozat kapcsán több alkalommal is olyan PR-akciókba fogott, melyek látszólag a fekete közösséget segítik. Így egyebek mellett 175 millió dolláros alappal indult egy fekete cégvezetőket és munkakeresőket támogató program, a YouTube pedig 100 millió dolláros alapot hozott létre a fekete művészek támogatására. A petíciót aláírók szerint mindezzel összeegyeztethetetlen, hogy a Google mindeközben feketéket kriminalizáló szervezetekkel köt bárminemű üzletet.
A Google egyelőre nem állt ki olyan határozottan a megfelelő garanciákat biztosító törvény megszavazásáig az amerikai rendvédelmi szervekkel való együttműködés ellen, mint más amerikai technológiai óriások, úgy mint az IBM vagy éppen az Amazon. A két cég az elmúlt hetekben közölte, hogy leállítja arcfelismerő technológiájának szállítását a rendőrség részére - az Amazon egyéves moratóriumot szabott meg erre a tevékenységre, míg az IBM gyakorlatilag dobta a teljes üzletágat.