Erős időszakot él a videojáték-ipar
Rendkívül erős időszakot zárt az első negyedévben a videojáték-ipar, elsősorban annak köszönhetően, hogy a koronavírus világjárvány hatására minden eddiginél többen játszanak otthonról valamilyen PC-s vagy konzolos videojátékkal.
A videojáték-ipar két legnagyobb szereplője, az Activision Blizzard és az Electronic Arts egyaránt a forgalmuk jelentős növekedéséről számolt be a napokban, elsősorban a koronavírus világjárvány visszaszorítása érdekében tett lakhelyelhagyási korlátozásoknak köszönhetően. A legnépszerűbb játékoknak ebben az időszakban is a first person shooterek és a különböző sportjátékok számítanak.
A Call of Duty sorozatot jegyző Activision Blizzard beszámolója szerint az év első három hónapjában havonta átlagosan 407 millió játékos játszott online a kiadó valamelyik játékával. A március elején megjelent CoD: Warzone pedig nem egészen egy hónap alatt 60 millió online felhasználót mondhatott magáénak - közölte a cég.
A januártól márciusig tartó időszakban tovább nőtt az Overwatch és a World of Warcraft aktív felhasználói tábora, míg a Candy Crush az amerikai alkalmazás-piacterek legjobban jövedelmező játéka maradt. Az erősebb forgalomnak és a növekvő felhasználószámnak köszönhetően az Activision Blizzard digitális csatornákból származó negyedéves árbevétele elérte az 1,44 milliárd dollárt.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Hasonlóan erős időszakról számolt be tegnap az Electronic Arts, melynek legújabb fociszimulátorával, a FIFA 20-szal mostanra több mint 25 millióan játszanak, az amerikai piacon népszerű Madden NFL 20-szal pedig rekord számú online játékos múlatta az időt az év első három hónapjában. A tavaly év végén megjelent Star Wars Jedi: Fallen Order játékosbázisa eközben meghaladta a tízmillió főt.
Az EA a fentieknek köszönhetően éves szinten megduplázta negyedéves nettó eredményét: a cég 1,4 milliárd dolláros árbevétel mellett 418 millió dollárnyi profitot termelt.