Kiosztották az idei Siemens díjakat
A megállapodást a BME részéről Dr. Detrekői Ákos rektor és Dr. Pap László, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja, Siemens-részről Hetényi Péter, a Siemens Nemzeti Vállalatcsoport (SNV) igazgatóságának elnöke és Frantik Ágnes, az igazgatóság tagja írták alá. A megállapodásnak megfelelően folytatódik a kutatási együttműködés és az oktatás támogatása, az idén több mint 20 millió forint értékben. Ezzel az öt évre szóló együttműködés ráfordításai már az első három évben meghaladják a 100 millió Ft-ot.
A BME Híradástechnikai Tanszéke és a Siemens ICN ágazata közös kutatási projektet indít (téma: IP hálózatok minőségi garanciájának QoS megfigyelése), melyhez pályázat útján az OM/OMFB támogatását is elnyerték. Az Irányítástechnikai és Informatikai Tanszék a Siemenstől korábban kapott automatizálástechnikai eszközöket beépíti oktatási programjába, az orvosbiológiai szakmérnök-képzéshez pedig orvostechnikai oktatási segédanyagokat kap.
A Siemens szoftverháza, a Sysdata Kft. szakkönyveket ajándékoz a Távközlés és Telematikai Tanszéknek és a Méréstechnikai és Információs Rendszerek Tanszéknek, valamint az SNV-vel együtt támogatja a Tudományos Diákkörök munkáját. A Siemens Nemzetközi Diákprogramjában részt vehetnek BME-mérnökhallgatók, a németnyelvű képzésben részesülő mérnökhallgatók pedig Németországban, a Siemens AG-nál tölthetnek üzemi és diplomatervezési gyakorlatot.
A 2001. évi szerződésben új elemként a Siemens vállalta, hogy megalapítja a "Siemens Professzori Ösztöndíj"-at, melyet a Siemens-et érintő valamely szakterület oktatásában eredményesen tevékenykedő egyetemi oktató nyerhet el. A Siemens Professzori Ösztöndíjat az egyetemen végzett oktatói munkáért, a szakember-utánpótlásban kimagasló oktatóit tevékenységért adományozzák.
Folytatódik a Harvard Business Management folyóirat, a MAFC sportegyesület és a Schönherz Zoltán kollégium támogatása is: ez utóbbi infrastrukturális adottságait javítják Siemens információs és kommunikációs berendezések.