Önti a pénzt az egyetemekre a Huawei
Évente több mint 300 millió dollárt invesztál az egyetemi kutatólaborok létrehozásába és működtetésébe a Huawei Technologies.
Az Amerikai Egyesült Államok gazdasági szankciói láthatóan a legkevésbé sem vetik vissza a kínai Huawei Technologies egyetemi támogatási programjának lendületét: A cég bejelentette, hogy éves szinten több mint 300 millió dollárral támogatja az egyetemi kutatólaborok működését globálisan - már ahol a támogatást elfogadják.
A kínai technológiai óriás számára az Egyesült Államok és Kína idén elmérgesedő viszonya nem csak potenciális (kereskedelmi) szankciók képében ölthet testet, hanem érintheti a Huawei kutatás-fejlesztési tevékenységét is. A cég néhány szövetséges országban máris kénytelen volt visszavonni az egyetemi támogatási programját, miután az oktatási intézmények megszakították a kapcsolatot a vállalattal. Az USA egyik leghíresebb műszaki egyeteme, a Massachusettsi Műszaki Egyetem idén döntött úgy, hogy nem kíván többé együttműködni a kínai céggel, míg az Oxfordi Egyetem tavaly óta nem fogad támogatást a Huawei-től.
A Gitlab mint DevSecOps platform (x) Gyere el Radovan Baćović (Gitlab, Data Engineer) előadására a november 7-i DevOps Natives meetupon.
William Xu, a cég illetékes alelnöke egy mai konferencián közölte, mindössze néhány oktatási intézménytől volt kénytelen a Huawei elválni, mindez azonban nem jelenti azt, hogy az egyetemi kutatólaborokra fordítandó támogatási összeget megkurtítaná a cég. A gyártó a tervek szerint éves szinten legalább 300 millió dollárral támogatja majd az intézményi laborok létrehozását és működését, ez az összeg pedig a cég szándéka szerint tovább nőhet majd a következő években.
A Huawei Magyarországon is jelentős anyagi forrásokat fordít a különféle egyetemi képzések támogatására. A társaság számos hazai egyetemmel áll kapcsolatban, illetve nem egészen két hónapja írt alá szándéknyilatkozatot az Innovációs és Technológiai Minisztériummal többek közt a Huawei mérnöki tréning programok elindításáról.