Hivatalos: megveszi a Cylance-et a BlackBerry
Megerősítette a pletykákat a BlackBerry, hatalmas felvásárlást eszközöl a vállalat, felvásárolja a kiberbiztonsági megoldásokban utazó Cylance-et.
A BlackBerry méretéhez képest hatalmas felvásárlásról van szó: a szebb napokat látott kanadai vállalat tőzsdei értékelése ugyanis mintegy 4,9 milliárd dollár. Ehhez mérten a Cylance-ért (ejtsd: silence) kifizetendő 1,4 milliárd dollár tekintélyes summa, a BlackBerry történetének legnagyobb felvásárlása. A vételárat a BlackBerry készpénzben fizeti ki, amelyet bankhitellel finanszíroz.
"A Cylance piacvezető a mesterséges intelligencia és a kiberbiztonság területén, amely azonnal kiegészíti a teljes portfóliónkat a [mobileszköz-menedzsmenttől] a QNX-ig. Nagyon izgatottak vagyunk, hogy a fedélzeten üdvözölhetjük a csapatot és hasznosíthatjuk a kombinált szakértelmünket." - mondta John Chen, a BlackBerry elnök-vezérigazgatója.
Néhány a Cylance tanácsadói feladatai közül
A Cylance a manapság divatos "AI" címkét igyekszik termékeire aggatni, a vállalat egyébként kiberbiztonsági megoldásokat fejleszt. A cég kimondottan fiatal, 2012-ban alakult, azzal a vízióval, hogy a kártevő szoftvereket még azelőtt megállítja, mielőtt azok ki tudnák fejteni tevékenységüket - vagyis nem csak felfedezi a már futó kártevőket, hanem meg tudja akadályozni magát a fertőzést - állítja a cég.
Egy másik BlackBerry
A BlackBerry márkanév sokaknak a billentyűzetes okostelefonokról lehet ismerős, a kanadai vállalat azonban már jó ideje egészen más irányba építkezik: a régi kompetenciák hátán a mobilos adatvédelem és biztonság, az eszközfelügyelet területén épített széles nagyvállalati portfóliót, amelybe korábban már legnagyobb riválisát, a Good Technologyt is beillesztette. Ezzel a BlackBerry a legnagyobb független mobileszközmenedzsment-platformmá nőtt.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Ne feledkezzünk meg a BlackBerry másik lábáról sem, az évekkel ezelőtt felvásárolt QNX-ről. Ezt még saját BlackBerry OS rendszere új alapjának szánta a cég, a BB10-et már erre épített fel a vállalat. A QNX beágyazott rendszerként azonban az autógyártók egyik kedvenc platformja, ezt a piacot a BlackBerry sem építette le, a telefonos rendszer kilövésével pedig a "melléktermékből" a QNX rendszer komoly stratégiai elemmé nőtte ki magát a cégnél, az autós infotainment rendszerek mellett a valósidejű QNX az önvezetős technológiánál is a fejlesztők egyik kedvence.
A Cylance mindkét oldalon stratégiai befektetés lehet a BlackBerrynek. Mind az autók, mind a mobilok internetre kötött beágyazott rendszerek, amelyek fölött a gyártónak közel teljes ellenőrzése van - és felelőssége is azért, hogy ezek védettek maradjanak, megfelelően működjenek. A BlackBerry már egész platformot épít, a szolgáltatásportfólió neve Enterprise of Things (EoT).