Javítja a Windows 10 SSD-kompatibilitását a Microsoft
Megérkezett a Windows 10 Áprilisi Frissítésének első jelentősebb javítópakkja, amely a változatos kompatibilitási, stabilitási hibákat orvosolja, köztük a hírhedt SSD-s problémákat is.
Hibajavító frissítést adott ki a Windows 10 legutolsó alverziójához, az Áprilisi Frissítéshez a Microsoft. Sok apró javítás mellett sikerült megoldani bizonyos SSD-k inkompatibilitási problémáit is, így a problémásnak bizonyult Intel és Toshiba meghajtókra is telepíthető a 1803-as kiadás.
A kiadási jegyzetek alapján az SSD-k problémáit az energiamenedzsment ("power regression") okozta, amely bizonyos NVMe szabványú meghajtók esetén jött elő. A hiba miatt a 1803 telepítését követően bizonyos Intel SSD-k felhasználói (600p és Pro 6000p) nem tudtak bebootolni, indítást követően a gép az UEFI képernyőt nyitotta meg, a rendszer pedig nem volt hajlandó felállni. Kisebb probléma jelentkezett a Toshiba XG4, XG5 és BG3 sorozatú SSD-k esetében, ott az akkus üzemidőt csorbította az új kiadás telepítése. A most kiadott javításcsomag mindkét problémát orvosolja a Microsoft ígérete szerint.
(forrás: hothardware.com)
A Gitlab mint DevSecOps platform (x) Gyere el Radovan Baćović (Gitlab, Data Engineer) előadására a november 7-i DevOps Natives meetupon.
A KB4100403-as kóddal szereplő frissítéscsomag a rendszer build számát 17134.81-re emeli, a fentieken túl pedig még számos kisebb-nagyobb javítást tartalmaz, az időzónák kezelésétől a feliratozásig, a Windows Hello stabilitásáig. Úgy tűnik, hogy sikerült javítani azt a hibát is, ami bizonyos szoftverek (például a Chrome) kifagyását okozta ("Microsoft Edge or other applications"): ha egy új audió végpont jött létre, miközben hang vagy videó lejátszása indult, az fagyáshoz vezetett.
Jön, jön, jön
A Microsoft a 1803-as frissítést némileg új, különösen agresszív logika szerint telepíti a felhasználók gépére: ha valaki a Gépház menüből szeretne frissítéseket keresni, azt immár a cég úgy értelmezi, hogy haladó felhasználóként kifejezetten kéri a 1803 telepítését, amit a rendszer természetesen azonnal le is tölt és megkezdi a telepítési folyamatot - jobbára megszakíthatatlanul. Ezzel a cég persze kizárja, hogy valaki manuálisan keressen biztonsági frissítéseket, és csak azokat telepítse - a sebezhetőségek foltozásával együtt az Áprilisi Frissítést is megkapjuk a nyakunkba.
További részletek a Microsoft tudásbázisában olvashatóak a mini javítócsomagról.