Távozik Chris Mattheisen a Telekom éléről
A Magyar Telekom a hét elején váratlanul bejelentette, hogy a nyár közepén saját kezdeményezésre távozik a cég éléről Christopher Mattheisen, aki összességében 19 évet töltött el a társaságnál, illetve annak jogelődjeinél, ebből 12 évet a vezérigazgatói poszton.
2018. július 1-jei hatállyal távozik a Magyar Telekom éléről egyben az igazgatóságból Christopher Mattheisen - jelentette be a távközlési cég a hét elején. A vezető távozása bár szakmabeliek szerint nem volt teljesen váratlan, a gyorsasága mégis meglepetésként érte az iparágat, valamint a cég dolgozóit egyaránt. Mattheisen saját maga kezdeményezte a munkaszerződése felbontását, bevallása szerint ezt követően saját vállalkozásaival kíván foglalkozni. Utódja az egykori T-Systems-vezér, a Magyar Telekom jelenlegi lakossági szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettese, Rékasi Tibor lesz.
Mattheisen, az alapító
Christopher Mattheisen 1961-ben született az Egyesült Államokban, egyetemi tanulmányait az Indiana Egyetemen és a New York-i Columbia Egyetemen végezte. 1990-ben érkezett Magyarországra, három évvel később pedig már a T-Mobile jogelődjének számító Westel 900 Mobil Távközlési Rt. alapító marketing- és értékesítési igazgatója volt. Rövid külföldi munkavállalás után 2002-ben érkezett vissza Magyarországra a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgató-helyetteseként, 2006. decemberétől pedig elnök-vezérigazgatóként tevékenykedett a cégnél.
Matthesien, a túlélő
Mattheisen pozícióját a kinevezése óta eltelt 12 évben sem kívülről, sem belülről nem fenyegette valódi veszély. Beszédes, hogy irányítása alatt a Telekom szinte teljes menedzsmentje lecserélődött, többször is átalakult a vállalati struktúra, a vezérigazgató azonban mindvégig megőrizte székét. Christopher Mattheisen mellől eközben olyan, a Telekom múltját nagy mértékben meghatározó, befolyásos vezetők távoztak, mint Winkler János, a fogyasztói szolgáltatásokért felelős üzletág operatív vezérigazgató-helyettese, vagy éppen Maradi István műszaki vezérigazgató-helyettes.
Introvertáltak az IT-ban: a hard skill nem elég Már nem elég zárkózott zseninek lenni, aki egyedül old meg problémákat. Az 53. kraftie adásban az introverzióról beszélgettünk.
Széke az évek során egyedül akkor remegett meg csekély mértékben, amikor 2013-ban a német többségi tulajdonos Kerstin Günther személyében elnököt delegált a céghez, leváltva ezzel Mattheisent az egyik pozíciójából. Bennfentes pletykák szerint a német elnök kinevezésére azért volt szükség, hogy a Telekom a magyar kormánnyal mielőbb békét kössön a távközlési különadó bevezetését követően elmérgesedő viszony után - ez 2014. februárjában lényegében meg is történt, amikor a Deutsche Telekom első embere, Timotheus Höttges és Orbán Viktor miniszterelnök hosszú távú stratégiai megállapodást írtak alá az ország "digitális fejlesztéséről".
Mattheisen, az integrátor
Christopher Mattheisen vezetése alatt a Telekom széttagozódott márka- és termékstruktúrával rendelkező távközlési cégből integrált szolgáltatóvá vált. Bár a folyamat nem volt éppen zökkenőmentes (az ügyviteli rendszereket összedrótozó Pillangó projekt például költséges bukás volt a cégnél), mostanra a Telekom a legerősebb, legszélesebb körű távközlési portfólióval rendelkező, piacvezető cég, egyben az egyik legbefolyásosabb márka a magyar piacon. Noha a Telekom pozícióit egy pillanatig sem veszélyeztette komolyabban a konkurencia, a vállalat igyekszik innovátorként feltüntetni magát, illetve ennek megfelelve időről-időre valódi technológiai újdonságokkal piacra lépni.
Mattheisen, a rocker
Mattheisent munkatársai és a szakma taktikus, kemény kezű vezetőként ismerték meg, aki a sajtóval is jó kapcsolatot ápolt. Azon kevés hazai cégvezetők közé tartozott, akik közvetlenül szót értettek a médiával, a leköszönő vezérigazgató többnyire szívesen megosztotta az iparággal kapcsolatos vízióit az újságírókkal.
Hobbijai közé tartozik a képzőművészet és a zene - 2010 óta turnézik együtt külsősként a Bonus Track Banddel, mellyel közösen fellépett a 2016-os Telekom-VOLT fesztiválon is.