Egészségügyi startupra csapott le a Google
Bővül a Google egészségügyi portfóliója, a vállalat ezúttal egy Seattle-i csapatot akvirált, amely a fejlődő országokat célzó orvosi alkalmazásokat fejleszt.
Egészségügyi startup a Google legújabb szerzeménye, a keresőóriás a Seattle-i székhelyű Senosist kebelezte be, amely okostelefonos orvosi alkalmazásokat fejleszt, amik beavatkozás nélkül képesek elemezni a felhasználók egészségügyi állapotát. A cég megoldásai, miután a telefon hardverén kívül nem igényelnek további eszközöket, az orvosi eszközöket nélkülöző fejlődő régiókban különösen hasznosak lehetnek.
A Senosis által fejlesztett appok között olyan szoftverek sorakoznak, mint például a HemaApp, amely a vér hemoglobinszintjét méri: a kamerára helyezett ujjat az app a telefon LED-jével különböző frekvenciákon átvilágítja, majd a kapott képeket elemezve, gépi tanulásra támaszkodva állapítja meg a felhasználó vérének hemoglobinértékeit. A cég egy másik alkalmazása, a Spirosmart a telefonok mikrofonját használja különböző tüdőbetegségek felderítésére, de a portfólióban egy az újszülöttkori sárgaság korai diagnosztizálására szolgáló alkalmazás is van. A Senosis termékei jelenleg az Egyesült Államok Élelmiszer-biztonsági és Gyógyszerészeti Hivatalától várják az éles használathoz szükséges engedélyeket.
HemaApp
Még több videóA szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Az akvizícióról először beszámoló GeekWire szerint a Senosis alapítója, Shwetak Patel már több hasonló sikeres felvásárláson túl van, a szakember nevével fémjelzett cégek többek között a Belkin International és a Sears birtokában kötöttek ki. A cég vezetőségében egyébként a Washingtoni Egyetem több professzora is ott van. A vállalat bekebelezése a Google stratégiájába is illeszkedik, annak Alphabet ernyőcége két éve külön leányvállalatot is létrehozott Verily néven, amely az adattudományra támaszkodva igyekszik hatékonyabb egészségügyi megoldásokat, platformokat létrehozni - de tavaly az Alphabet jól ismert, mesterséges intelligenciával foglalkozó részlege, a DeepMind is megkapta a saját egészségügyre fókuszáló divízióját, amelynek projektjei között gépi tanulásra építő szemvizsgálati módszerek fejlesztése is szerepel.
Az ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy a Senosis pontosan hol helyezkedik majd el az anyacégen belül, a GeekWire szerint ugyanis a Google nem a Verily alá vonja be a frissen bekebelezett startupot - egyelőre a legvalószínűbb, hogy a cég a Google Seattle-i "egészségügyi főhadiszállásaként" funkcionál majd. A felek egyelőre nem árulták el az akvizíció pontos összegét.