A Dropbox visszahozza a OneDrive leginkább hiányolt funkcióját
Jönnek a "placeholderek", vagyis a felhőben tárolt állományok virtuális megjelenítése a Dropbox-felhasználóknak. A képesség az OneDrive egyik megkülönböztető jegye volt, de a Microsoft egy csapásra eltörölte, most a konkurens hozhatja vissza.
A OneDrive for Business legutóbbi nagy frissítésénél az egyik legfontosabb, és újbóli felhasználói kritika az úgynevezett placeholder funkció hiánya miatt záporozott a Microsoftra. Ez a felhős tárhelyszolgáltatás Windows 8.1-es kliensszoftverében jelent meg, és annyit tesz, hogy a felhőben tárolt összes adatot megmutatja a OneDrive könyvtárában, de fizikailag csak azok kerülnek a lokális háttértárra, melyeket a felhasználó igény szerint ott akar tudni.
A funkció megkönnyíti a felhős tárhely használatát: úgy mutatja (a felhasználó felé teljesen transzparensen) a szolgáltatásban tárolt teljes adatmennyiséget, hogy lokális helyigénye annak csupán töredéke, továbbá a felhasználónak nem kell rendre a webes felülethez nyúlnia, ha olyan fájlokhoz szeretne hozzáférni, melyeket éppen nem tart az eszközén.
A szelektív szinkronizáció elgondolása kicsit hasonló, de mégis meghatározóan más élményt nyújt, mert lokális tárhelyigénye ugyan ennek is alacsony (és a felhasználó által szabályozható), de a teljes felhős tartalmat csak körülményesen, több lépésből lehet előcsalogatni és további szinkronizálandó állományokat kiválasztani.
Project Infinite
A Dropbox erre most talán némileg szándékosan rájátszva bejelentette saját megoldását, az egyelőre korlátozott előzeteséként kipróbálható Project Infinite-et, ami a fentebb fentebb ismertetett transzparens fájlkezelés dropboxos implementációja. Az új UI-paradigmában a lokális tárhelyre is lementett állományokat a szolgáltatás a megszokott zöld pipával fogja jelölni, a felhőben levőket pedig egy felhővel.
Project Infinite Demo
Még több videóA szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Természetesen az egész arra megy ki, hogy ne kelljen szenvedni a webes felülettel, így teljes Windows Intéző (Windows 7-től) és OS X Finder (10.9-től) integráció lesz, és az alapvető fájlinformációkat (méret, műveleti dátumok) is meg lehet nézni letöltés nélkül. A kezelés így semmiben sem fog különbözni a fájlkezelőkben megszokottaktól, a letölteni kívánt állományokra pedig elég lesz duplán rákattintani, a folyamat pedig lefut a háttérben. A Dropbox szerint a virtuális állománylista nagyon alacsony helyigényű, 10 terabájtnyi adatot mindössze 28 megabájtban képez le lokálisan.
Arról, hogy az újdonság mikor kerül általánosan elérhető státuszba, és mikor minden felhasználó megkapja-e vagy csak a Pro és üzleti ügyfelek (esetleg egyelőre kizárólag az utóbbiak), a cég nem adott tájékoztatást.